Kto rządzi w kampanii? – raport NewsPoint

NewsPoint wraz z firmą Newton PL przygotował czwarty tygodniowy (29 września – 5 października) raport na temat najbardziej widocznych w mediach polityków i partii politycznych. Analiza wyraźnie potwierdza, że w kampanii wyborczej liczą się tylko i wyłącznie 3 partie i ich liderzy. Reszta kandydatów jest przynajmniej o połowę rzadziej wymieniana w internecie oraz w prasie.
Politycy
W porównaniu z ubiegłym tygodniem nastąpiła zmiana na 3. miejscu rankingu – w związku z duża ilością spekulacji prasowych na temat debat przedwyborczych znalazł się na niej Donald Tusk. W pierwszej dziesiątce pojawił się też Zbigniew Religa, którego wzmiankowano często w kontekście strajków lekarzy oraz ewakuacji kolejnych szpitali. Roman Giertych awansował z 10 na 5 miejsce rankingu, co wynika nie tyle ze zwiększonej aktywności komunikacyjnej (publikacji o nim jest niemalże tyle samo co w ubiegłym tygodniu), ale z mniejszej liczby publikacji o pozostałych politykach.

Platforma Obywatelska powoli, acz konsekwentnie zbliża się ilością publikacji do lidera rankingu. W poprzednim rankingu różnica między ilością publikacji na temat PiS a PO w internecie wynosiła 861, a w ubiegłym tygodniu tylko 264 publikacje. Lewica i Demokraci nadal znajdują się na 3. miejscu rankingu.

Podsumowanie przygotowano przy wykorzystaniu usługi monitorowania internetu NewsPoint.

www.newspoint.pl/nowosci/kto_rzadzi_w_kampanii

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry