Kto za portalami

Najnowszy raport I-Metrii przynosi nam zaskakujące informacje. Okazało się, że tuż za trzema największymi portalami uplasowały się dwa serwisy darmowych komponentów: 4free.PL i SONDA.pl. Popularność obu serwisów (które technologicznie i logicznie są jedną usługą) pod względem zasięgu wynosi w sumie 37%, co plasuje je na czwartym miejscu, zaraz po Interii i przed stronami microsoft.com (36%).

„Komponenty 4free.PL i SONDA.pl działają w Sieci od czterech lat. Przykładamy bardzo dużą wagę do jakości oferowanych przez nas usług, mimo że są one darmowe.” – mówi Dariusz Stefaniak z agencji interaktywnej CATALIST, właściciela tych serwisów – „W zamian dysponujemy bardzo dużą i skuteczną przestrzenią reklamową. A wszystko dzięki temu, że komponenty są rozproszone. Rzadko są oglądane wiele razy przez jednego użytkownika (jak ma to miejsce w przypadku portali czy komunikatorów). Zmniejsza to nasz koszt dotarcia do reklamobiorców i zwiększa skuteczność reklam. W maju tego roku zanotowaliśmy 750.000 unikalnych użytkowników.”

Z systemu darmowych komponentów skorzystało już ponad 95.000 webmasterów i właścicieli stron internetowych. Są to głównie strony prywatne, ale obsługiwane są także sklepy, witryny komercyjne i firmowe. SONDA.pl i 4free.PL udostępniają takie komponenty, jak sonda, ankieta TakNie, powiadamiacz (informowanie znajomych o ciekawych stronach), quiz (z pytaniami firmy Granna), Księge gości (nieodzowny element stron dbających o kontakt z czytelnikami) oraz coraz bardziej popularny system SUBskrypcja. Ten ostatni to narzędzie dystrybucji wiadomosci e-mailowych, zgodny z zasadami permission-marketing i zapewniający pełną ochronę użytkowników przed SPAMem. Obsługuje on ponad milion adresów email.

http://www.catalist.com.pl
http://www.4free.PL
http://www.SONDA.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top