Kto zostanie Mistrzem Internetu DialNet Masters 2010?

Mamy rekord! Aż 4563 drużyny zapisały się do IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie. Bardzo się cieszymy, że olimpiada DialNet Masters przyciąga coraz liczniejsze grono zdolnych, młodych pasjonatów internetu oraz daje im możliwość sprawdzenia się i zdobycia nowych doświadczeń. – mówi Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG SA.

W ubiegłorocznym konkursie DialNet Masters udział wzięło 3866 drużyn. W tym roku organizatorzy spodziewali się 4000 zespołów, czyli w sumie 20 tys. uczestników (każdy zespół składa się z czterech uczniów i nauczyciela prowadzącego). Zainteresowanie przedsięwzięciem było jednak o wiele większe. O główną nagrodę – tytuł Mistrza Internetu i wycieczkę do Szwajcarii – rywalizować będzie aż 4563 drużyn, czyli niemal 23 tys. zawodników.

Kto zostanie Mistrzem Internetu Dialnet Masters 2010 okaże się podczas Wielkiego Finału, który odbędzie w 17 czerwcu we Wrocławiu. Wcześniej uczestnicy konkursu sprawdzą swoje możliwości w dwóch etapach on-line i w czasie rozgrywek półfinałowych.

DialNet Masters jest obecnie największą olimpiadą naukową w Polsce, skierowaną do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalych. Co decyduje o sukcesie olimpiady? Wspaniała atmosfera podczas wszystkich etapów konkursu, wielkie emocje związane z rywalizacją i możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Udział w DialNet Masters to wyzwanie, ale i prestiż. – podkreśla Robert Banasiak.

W tym roku organizatorzy zaproponowali nową formułę: do udziału w konkursie zaprosili młodzież z niepełnosprawnością. Zdaniem Piotra Pawłowskiego, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, olimpiada DialNet Masters jest ważnym krokiem w stronę integracji osób z niepełnosprawnością ze środowiskiem młodzieży sprawnej, a formuła konkursu powinna stać się normą wszystkich konkursów naukowych.

www.dialnetmasters.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry