Licytacja Sex.com odwołana!

Opublikowano: 18 marca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Aukcja Sex.com jednak się nie odbędzie. Do sądu wpłynął właśnie wniosek dotyczący upadłości spółki Escom, właściciela domeny. Nie wiadomo czy i kiedy nazwa zostanie ponownie wystawiona na sprzedaż.

Wierzyciele spółki Escom złożyli dziś przed sądem wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego. W oficjalnym komunikacie czytamy, że „wnioskodawcy zdecydowali się na ten krok by chronić swe interesy” w obawie, że zaplanowana na dziś licytacja Sex.com znacząco „obniży wartość aktywów Escom”.

Wniosek, jak dowiedział się serwis Domain Name Wire, złożony został przez trzech wierzycieli, których prezesem wydaje się jedna osoba – Mike Mann, inwestor i założyciel BuyDomains. Firmy Washington Technology Associates, iEntertainment oraz AccountingMatters.com roszczą sobie prawo do 10 092 118 dolarów.

Mann zapowiedział od jakiegoś czasu, że podejmie wszelkie możliwe kroki, by nie dopuścić do aukcji. Inwestor był jedną z osób, które w 2006 roku finansowały zakup Sex.com przez Escom. Firma przestała jednak spłacać odsetki, a finał i rozwiązanie jej problemów miały odbyć się dziś – podczas licytacji.

Nie wiemy jeszcze czy i kiedy Sex.com zostanie ponownie wystawiona na sprzedaż. Jeśli pojawią się nowe informacje natychmiast je przekażemy.

Dawid ZarazińskiLicytacja Sex.com odwołana!

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.