LinkedIn kupuje SlideShare

Opublikowano: 4 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Serwis społecznościowy dla profesjonalistów LinkedIn ogłosił plany przejęcia platformy służącej do udostępniania prezentacji, SlideShare, za kwotę 119 mln dolarów. Co to oznacza dla użytkowników serwisu LinkedIn?

LinkedIn kupuje SlideShare 1

Serwis SlideShare jest platformą udostępniania prezentacji. Serwis został otwarty w październiku 2006 roku. Jego założycielami są Rashimi Sinha, Amit Ranjan oraz Sinha Jonathan. W toku swojej działalności serwis SlideShare zyskał 29 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. W serwisie znajduje się 9 mln prezentacji multimedialnych.

Na blogu serwisu LinkedIn ogłoszono plany przejęcia portalu SlideShare za 119 milionów dolarów. Inwestycja ma zostać pokryta w 45 proc. z środków pieniężnych, a w 55 proc. z akcji LinkedIn.

Prezentacje są jednym z głównych sposobów dla specjalistów na zdobywanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą z innymi, co z kolei pomaga w kształtowaniu ich tożsamości zawodowej – powiedział Jeff Weiner, prezes LinkedIn.

Serwis Businessinsider cytujący jego wypowiedź podaje ponadto, że platforma SlideShare daje profesjonalistom szansę odkrywania nowych kontaktów biznesowych i zdobywania wiedzy, której potrzebują, aby stać się bardziej wydajnym i skutecznym w biznesowej karierze.

Marta Michałek-MachniewskaLinkedIn kupuje SlideShare

Podziel się!

O autorze

marta