LinkedIn kupuje SlideShare

Serwis społecznościowy dla profesjonalistów LinkedIn ogłosił plany przejęcia platformy służącej do udostępniania prezentacji, SlideShare, za kwotę 119 mln dolarów. Co to oznacza dla użytkowników serwisu LinkedIn?

LinkedIn kupuje SlideShare 1

Serwis SlideShare jest platformą udostępniania prezentacji. Serwis został otwarty w październiku 2006 roku. Jego założycielami są Rashimi Sinha, Amit Ranjan oraz Sinha Jonathan. W toku swojej działalności serwis SlideShare zyskał 29 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. W serwisie znajduje się 9 mln prezentacji multimedialnych.

Na blogu serwisu LinkedIn ogłoszono plany przejęcia portalu SlideShare za 119 milionów dolarów. Inwestycja ma zostać pokryta w 45 proc. z środków pieniężnych, a w 55 proc. z akcji LinkedIn.

Prezentacje są jednym z głównych sposobów dla specjalistów na zdobywanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą z innymi, co z kolei pomaga w kształtowaniu ich tożsamości zawodowej – powiedział Jeff Weiner, prezes LinkedIn.

Serwis Businessinsider cytujący jego wypowiedź podaje ponadto, że platforma SlideShare daje profesjonalistom szansę odkrywania nowych kontaktów biznesowych i zdobywania wiedzy, której potrzebują, aby stać się bardziej wydajnym i skutecznym w biznesowej karierze.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry