Linux w MacroSoftcie

Opublikowano: 16 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Niesłabnące powodzenie Linuxa wśród klientów MacroSoftu. W 2003 roku Grupa sprzedała ogółem 64 pakiety oprogramowania SKID działające na tej platformie. MacroSoft rozpoczyna dystrybucję najnowszego oprogramowania w architekturze trójwarstwowej w wersji na Linuxa.

W porównaniu do roku 2002, w którym MacroSoft sprzedał 71 linuxowych SKIDów, koniunktura na oprogramowanie open source nie uległa zmianie. 52 nowo pozyskanych w minionym roku klientów zdecydowało się na rozwiązania open source. Wśród kontraktów przeważały wdrożenia duże: 60% nabywców implementowało co najmniej pięć modułów pakietu SKID. Chętnie platformę Linux wybierali klienci Grupy przy przechodzeniu z DOS do bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Co czwarte takie przejście wiązało się z instalacją Linuxa.

Niesłabnąca od dwóch lat koniunktura na rozwiązania open source skłoniła MacroSoft do przygotowania specjalnej oferty. W trzy miesiące po premierze pakietu ERP SKID 8.10 w architekturze pozwalającej na zdalną pracę w środowisku Windows, Spółka prezentuje rozwiązanie w pełni dostosowane do pracy w środowisku Linux.

Wprowadzenie przez MacroSoft rozwiązania trójwarstwowego dla Windows i Linux (ApplicationServera: w skrócie AS) zapewnia klientom możliwość zdalnej pracy przy maksymalnej wydajności systemu i stosunkowo małym zapotrzebowaniu na pasmo transmisji. Zalety rozwiązania spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony klientów. Dodatkową korzyścią jest wyeliminowanie konieczności użycia (a więc i zakupu) pośredniczącego oprogramowania komunikacyjnego przy pracy w sieciach rozległych.
Badania klientów MacroSoftu wskazywały na to, iż firmy wybierające open source to firmy wieloodziałowe prowadzące interesy w skali całego kraju lub aktywnie sprzedające przez rozproszone zespoły handlowe. Z tego względu prócz możliwości pracy zdalnej, swobody wyboru pracy w środowisku graficznym lub tekstowym, Linuxowcy przykładają dużą wagę do kryterium bezpieczeństwa i ceny. Niskie koszty utrzymywania rozwiązań linuxowych wynikają ze znacznych oszczędności na sprzęcie, łączach i platformie systemowej.

http://www.macrosoft.pl

Sylwester KozakLinux w MacroSoftcie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.