Linux w MacroSoftcie

Niesłabnące powodzenie Linuxa wśród klientów MacroSoftu. W 2003 roku Grupa sprzedała ogółem 64 pakiety oprogramowania SKID działające na tej platformie. MacroSoft rozpoczyna dystrybucję najnowszego oprogramowania w architekturze trójwarstwowej w wersji na Linuxa.

W porównaniu do roku 2002, w którym MacroSoft sprzedał 71 linuxowych SKIDów, koniunktura na oprogramowanie open source nie uległa zmianie. 52 nowo pozyskanych w minionym roku klientów zdecydowało się na rozwiązania open source. Wśród kontraktów przeważały wdrożenia duże: 60% nabywców implementowało co najmniej pięć modułów pakietu SKID. Chętnie platformę Linux wybierali klienci Grupy przy przechodzeniu z DOS do bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Co czwarte takie przejście wiązało się z instalacją Linuxa.

Niesłabnąca od dwóch lat koniunktura na rozwiązania open source skłoniła MacroSoft do przygotowania specjalnej oferty. W trzy miesiące po premierze pakietu ERP SKID 8.10 w architekturze pozwalającej na zdalną pracę w środowisku Windows, Spółka prezentuje rozwiązanie w pełni dostosowane do pracy w środowisku Linux.

Wprowadzenie przez MacroSoft rozwiązania trójwarstwowego dla Windows i Linux (ApplicationServera: w skrócie AS) zapewnia klientom możliwość zdalnej pracy przy maksymalnej wydajności systemu i stosunkowo małym zapotrzebowaniu na pasmo transmisji. Zalety rozwiązania spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony klientów. Dodatkową korzyścią jest wyeliminowanie konieczności użycia (a więc i zakupu) pośredniczącego oprogramowania komunikacyjnego przy pracy w sieciach rozległych.
Badania klientów MacroSoftu wskazywały na to, iż firmy wybierające open source to firmy wieloodziałowe prowadzące interesy w skali całego kraju lub aktywnie sprzedające przez rozproszone zespoły handlowe. Z tego względu prócz możliwości pracy zdalnej, swobody wyboru pracy w środowisku graficznym lub tekstowym, Linuxowcy przykładają dużą wagę do kryterium bezpieczeństwa i ceny. Niskie koszty utrzymywania rozwiązań linuxowych wynikają ze znacznych oszczędności na sprzęcie, łączach i platformie systemowej.

http://www.macrosoft.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top