Linux w Monachium

Opublikowano: 30 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Rada miejska w Monachium podjęła decyzję o wdrożeniu systemu Linux do swojej infrastruktury informatycznej, w miejsce innych dotychczasowych systemów operacyjnych. Inicjatywa ta oznacza, że trzecie co do wielkości miasto w Niemczech przeniesie 14 000 komputerów stacjonarnych i notebooków na platformę Linux. Celem tej decyzji jest wdrożenie takiej technologii informatycznej, która daje elastyczność w aspekcie biznesowym i technicznym, przy najniższym możliwym koszcie ponoszonym przez sektor publiczny. Chociaż rada miejska nie podjęła jeszcze decyzji o wyborze dostawcy, firmy SuSE Linux oraz niemiecki oddział IBM zgłaszają gotowość uczestniczenia w przetargu.

Walter Raizner, Country General Manager w niemieckim oddziale IBM, stwierdził: „W sektorze publicznym w Niemczech obserwujemy wiele nowych wdrożeń oprogramowania opartego na otwartych standardach, takiego jak Linux. Również w całej Europie ze strony instytucji rządowych padają ważne deklaracje poparcia dla stosowania otwartych standardów i rozwiązań open source w realnych sytuacjach. Dzięki decyzji władz Monachium jedna kwestia jest jasna – zaczął się dobry sezon dla otwartej informatyki. Linux oznacza wolność i elastyczność, a są to elementy niezbędne w programach e-government, które wymagają większej elastyczności dla lepszego i szybszego służenia społecznościom. Ważna jest także wolność wyboru, aby zadania te realizować po jak najniższym koszcie publicznym. W tym zakresie Monachium wyznacza nowy kierunek”.

Sylwester KozakLinux w Monachium

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.