Looksoft przedstawia mobilny przewodnik po Warszawie

Opublikowano: 8 lutego 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Na zlecenie Miasta Warszawa firma Looksoft przygotowała nową wersję aplikacji mobilnej „Warszawa Chopina”, dzięki który użytkownicy będą mogli poznać wiele faktów i ciekawostek o kompozytorze, który spędził w stolicy połowę swojego życia.

Dla miłośników muzyki poważnej przygotowano kalendarz imprez muzycznych z informacjami o koncertach i festiwalach. Dostępny jest także audioprzewodnik, z którego można się dowiedzieć o miejscach w Warszawie związanych z kompozytorem. Całość uzupełnia obszerny opis muzeum Fryderyka Chopina przy Tamce. 

Aplikacja „Chopin” została zaprojektowana również w funkcje społecznościowe. Użytkownicy mogą polecać materiały na Facebooku i meldować się w popularnych miejscach na foursquare.com.

 

Przewodniki na smartfony to przyszłość. Coraz rzadziej korzystamy z ich papierowych wersji. Specjalizowane przewodniki jak aplikacja „Chopin” to odpowiedź na potrzeby osób zainteresowanych danym tematem w sposób szczególny. Aplikacja „Chopin” wpisuje się w cykl projektów aplikacji jakie przygotowujemy z myślą o pomocy użytkownikom w zorientowaniu się w różnych miejscach publicznych jak – sklepy wielkopowierzchniowe, lotniska, stadiony czy inne obiekty użyteczności publicznej – powiedział Łukasz Makowski, prezes Looksoft. Pierwsza wersja aplikacji „Chopin” powstała w 2009 r. z okazji obchodów Roku Chopinowskiego na iPhone’a i urządzenia z systemem Java. Najnowsza, dostępna w telefonach z systemem Android, jest zaktualizowana i poszerzona o nowe wiadomości.

Aplikacja jest dostępna dla systemów iOS i Android i została przygotowana w sześciu wersjach językowych.

Sylwester KozakLooksoft przedstawia mobilny przewodnik po Warszawie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.