„Lubię to!” od teraz także w aplikacjach mobilnych

Opublikowano: 21 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Facebook umożliwił integrację akcji „Lubię to!” z aplikacjami mobilnymi. Co to oznacza dla użytkowników i programistów?

Facebook na blogu dla programistów poinformował o udostępnieniu nowej akcji ułatwiającej integrację przycisku „Lubię to!” z tworzonymi przez nich aplikacjami mobilnymi.

„Lubię to!” od teraz także w aplikacjach mobilnych 1

W wielu aplikacjach mobilnych już teraz możliwe jest polubienie zawartych w nich treści (np. w Instagram czy Foursquare), jednak informacja ta była udostępniana tylko w ramach ekosystemu tej aplikacji. Zaprezentowane rozwiązanie sprawia, że polubienie treści w aplikacji będzie oznaczało opublikowanie informacji o tym na Tablicy, w powiadomieniach i tickerze użytkownika oraz autora polubionej treści. Warunkiem publikacji jest nadanie aplikacji autoryzacji. Programiści nie muszą wykorzystywać standardowego wizerunku przycisku „Lubię to!”, mogą wybrać własną grafiką i opis.

Nowe rozwiązanie zwiększa widoczność aplikacji na Facebooku, co jest niewątpliwe ważne dla programistów chcących rozreklamować swoją aplikację. Zwłaszcza, że w gąszczu aplikacji dostępnych w AppStore i Google Play nowym produkcjom  trudno jest wybić się i zostać zauważoną.

Foto: Facebook Developer Blog

Michał Newiak„Lubię to!” od teraz także w aplikacjach mobilnych

Podziel się!

O autorze

michal