Luksemburg uruchamia IDN

Od pierwszego lutego można rejestrować domeny IDN.lu. Dla luksemburskiego ccTLD to ogromne wyzwanie wynikające głównie z faktu, że jest to kraj, w którym ludzie posługują się wieloma językami. Dlatego też akceptowane będą te znaki specjalne, które są powszechnie używane w językach luksemburskim, niemieckim i francuskim.

Przez dwa najbliższe miesiące trwać będzie okres sunrise. Przeznaczony jest on dla tych właścicieli znaków handlowych, którzy chcieliby zabezpieczyć je w domenie IDN.lu. Od pierwszego kwietnia każdy będzie mógł zarezerwować swoją nazwę.

Wśród różnorodności znaków jakie będzie można teraz wykorzystywać w ccTLD Luksemburga pojawiły się między innymi: ä, ö, ü, à, â, æ, ç, è, é, ê, ë, î, ï, ô, ù, û, czy œ.

Warto również wspomnieć, że .LU jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i bezpiecznych rejestrów na świecie. Tak wynika z corocznych badań przeprowadzanych przez firmę McAffe. Lepsza od .LU jest jedynie irlandzka .IE. Najsłabiej w tym zestawieniu wypada kameruńskie .CM.

Źródło: IDNnews

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry