Luksemburg uruchamia IDN

Od pierwszego lutego można rejestrować domeny IDN.lu. Dla luksemburskiego ccTLD to ogromne wyzwanie wynikające głównie z faktu, że jest to kraj, w którym ludzie posługują się wieloma językami. Dlatego też akceptowane będą te znaki specjalne, które są powszechnie używane w językach luksemburskim, niemieckim i francuskim.

Przez dwa najbliższe miesiące trwać będzie okres sunrise. Przeznaczony jest on dla tych właścicieli znaków handlowych, którzy chcieliby zabezpieczyć je w domenie IDN.lu. Od pierwszego kwietnia każdy będzie mógł zarezerwować swoją nazwę.

Wśród różnorodności znaków jakie będzie można teraz wykorzystywać w ccTLD Luksemburga pojawiły się między innymi: ä, ö, ü, à, â, æ, ç, è, é, ê, ë, î, ï, ô, ù, û, czy œ.

Warto również wspomnieć, że .LU jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i bezpiecznych rejestrów na świecie. Tak wynika z corocznych badań przeprowadzanych przez firmę McAffe. Lepsza od .LU jest jedynie irlandzka .IE. Najsłabiej w tym zestawieniu wypada kameruńskie .CM.

Źródło: IDNnews

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry