Lunaparki Angry Birds w Chinach

Opublikowano: 15 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Rovio ogłosiła plany dotyczące swojego pierwszego parku rozrywki Angry Birds, który umiejscowiony będzie w Chinach. Jest to pierwszy z planowanej serii chińskich miejsc rozrywki spod znaku wściekłych ptaków.

Lunaparki Angry Birds w Chinach 1Pierwszy park umiejscowiony będzie w mieście Haining i jak zapowiada Peter Vesterbacka, plany budowy obejmować mają również inne chińskie miasta. Kompleksy, które będą budowane w Chinach mają pojawić się oprócz postaci z gry Angry Birds wątki związane z kulturą i historią Państwa Środka.

Chińskie parki rozrywki to następny etap ekspansji tego typu niewirtualnych miejsc dla fanów wściekłych ptaków. W kwietniu tego roku otworzyła podobny park w Finlandii. Plany budowy kompleksów obejmują również Wielką Brytanię oraz Stany Zjednoczone.

Dawid ZarazińskiLunaparki Angry Birds w Chinach

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.