Mapa Nieba w komórce od Norbsoft

Opublikowano: 11 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Polski producent programów na urządzenia mobilne, firma Norbsoft, przygotowała nową aplikację – mobilne planetarium, przeznaczoną dla telefonów wspierających technologię Java ME.

Norbsoft SkyMap, bo tak brzmi pełna nazwa programu, prezentuje aktualną pozycję na niebie dla blisko dziesięciu tysięcy gwiazd, wszystkich planet Układu Słonecznego, Słońca, Księżyca oraz innych obiektów, takich jak mgławice czy galaktyki.

W SkyMap wbudowano listę ponad 2000 miast, które mogą zostać wybrane jako punkt obserwacyjny. Użytkownik może wprowadzić też własne współrzędne geograficzne lub, na wybranych urządzeniach, określić je przy pomocy wbudowanego GPS. Aplikacja umożliwia prezentację mapy nieba w trybie nocnym, chroniącym oczy zaadaptowane do widzenia w ciemności. Posiada też wyszukiwarkę pozwalającą na łatwe odnalezienie dowolnego obiektu na niebie.

W ramach promocji, firma Norbsoft udostępnia kod, umożliwiający bezpłatne pobranie aplikacji pierwszym 25 osobom. Aby skorzystać z promocji, należy odwiedzić przy pomocy telefonu stronę sms.norbsoft.com i podać na niej kod: SKYMAP

Pozostali, którym nie uda się skorzystać z promocji, mogą nabyć aplikację w serwisie producenta, na stronie www.norbsoft.pl. W najbliższych dniach Mapa Nieba będzie też dostępna bezpośrednio w serwisach internetowych wszystkich operatorów komórkowych.

Dawid ZarazińskiMapa Nieba w komórce od Norbsoft

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.