Mapa wirusów F-Secure

F-Secure, spółka giełdowa w dziedzinie ochrony antywirusowej i zapobiegania włamaniom, udostępniła w Internecie mapę wirusów, dzięki której zainteresowane osoby mogą szybko uzyskać informacje dotyczące rozprzestrzeniania się wirusów na całym świcie.

Wybierasz się do Krakowa, Singapuru, Chicago – możesz sprawdzić na jakie zagrożenia będzie tam narażony Twój komputer. Na stronie http://worldmap.f-secure.com dostępna jest mapa, która 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu pokazuje jakie złośliwe kody rozprzestrzeniają się w danym kraju, regionie czy mieście, jaki jest poziom zagrożenia oraz jak przedstawiała się sytuacja w różnych okresach czasu – od poprzedniej godziny, dnia, przez ubiegły tydzień, miesiąc czy nawet rok.

Poszczególne poziomy zagrożenia są oznaczone odpowiednimi kolorami od braku niebezpieczeństwa po epidemię sygnalizowaną kolorem czerwonym. Dzięki wykorzystanej symbolice każdy odwiedzający serwis może od razu zorientować się w panujące sytuacji w wybranym przez siebie obszarze i czasie. Dzięki danym statystycznym i wykresom użytkownik poznaje historię rozprzestrzeniania się danego wirusa.

'Jest to doskonałe narzędzie pozwalające szybko zapoznać się z sytuacją w tej dziedzinie w dowolnym czasie’ – powiedział Mikko Hypponen, dyrektor ds. badań w firmie F-Secure. 'To świetny punkt wyjścia dla osób, które chcą wiedzieć więcej o okolicznościach występowania popularnych wirusów i śledzić ich rozwój’.

Mapa opracowana pierwotnie przez firmę F-Secure dla celów badawczych – została udostępnione publicznie w czterech językach: angielskim, francuskim, niemieckim i fińskim.

http://worldmap.f-secure.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top