Marketing Mobilny w IAB Polska

Opublikowano: 22 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

11 marca 2004 roku w Warszawie, w siedzibie Onet.pl odbyło się pierwsze formalne posiedzenie Biura Mobile IAB Polska. W spotkaniu uczestniczyło 16 przedstawicieli firm rynku marketingu mobilnego, dostawcy treści oraz członkowie zarządu IAB Polska.

Tematem spotkania było zdefiniowanie zakresu działań IAB w obszarze marketingu mobilnego. Poruszono także zagadnienia związane z oczekiwaniami rynku wobec operatorów sieci mobilnych oraz możliwościami prowadzenia badań rynku. Ważnym elementem spotkania była dyskusja dotycząca edukacji w zakresie wykorzystywania technologii mobilnych w marketingu i sprzedaży.

Uczestnicy wskazali także na pilną potrzebę zdefiniowania standardów oraz zbiorów zaleceń IAB dotyczących rynku marketingu mobilnego (Code of Practice). Spotkania Biura Mobilnego odbywają się raz w miesiącu.

Na spotkaniu ustalono m.in. że IAB Polska będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu, edukacji, standaryzacji i stymulacji rozwoju rynku mobilnego w Polsce. Ponadto zadecydowano o nawiązaniu współpracy w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Marketingu bezpośredniego oraz Mobile Marketing Association oraz rozpoczęciu procesu opracowania badań obejmujących rynek mobilny w Polsce.

http://www.iab.pl

Sylwester KozakMarketing Mobilny w IAB Polska

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.