mBank wprowadza BILIX

mBank wprowadza usługę BILIX, dla kolejnych klientów bankowości elektronicznej w Polsce papierowe faktury odchodzą w przeszłość.

Klienci mBanku mogą opłacać faktury poprzez usługę BILIX. Dzięki nowej funkcjonalności, faktury od dostawców usług trafiają wprost do systemu transakcyjnego. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uregulować płatność.

Usługa BILIX polega na przekazywaniu faktur i rachunków bezpośrednio na internetowe konto bankowe klienta i pozwala na natychmiastową realizację płatności. Stanowi platformę pośredniczącą pomiędzy dostawcami usług a bankiem oraz klientem, któremu bank udostępnia informacje o płatnościach przez swoje elektroniczne kanały transakcyjne. Działa w oparciu o model niezależnego operatora (tę rolę pełni Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.), który agreguje informacje na temat płatności pochodzących od różnych dostawców usług.

– Wdrożenie usługi BILIX do systemu transakcyjnego mBanku to kolejny etap  rozwoju jego funkcjonalności. Elektroniczny obieg rachunków, a wraz z nim – dzięki bankowości elektronicznej – możliwość ich wygodnego opłacania z poziomu systemu transakcyjnego, jest ciekawą propozycją, która wraz z rozwojem usługi BILIX może zyskiwać na popularności – mówi Tomasz Lipiński, naczelnik wydziału marketingu internetowego i e-commerce w mBanku.

Możliwość skorzystania z prostego opłacania rachunków i faktur dostępna jest dla wszystkich Klientów mBanku z poziomu systemu transakcyjnego. W menu nawigacyjnym pojawiła się nowa pozycja „eFaktury”. Aby uaktywnić możliwość przeglądania i płacenia rachunków od danego dostawcy, dostępnego w ramach usługi BILIX, wystarczy w systemie podpisać „porozumienie”, czyli zgodę na otrzymywanie e-faktur wprost do Banku.

Obecnie usługa BILIX jest już dostępna dla ponad 80% klientów polskiej bankowości elektronicznej.  KIR S.A. jest w trakcie negocjacji i przygotowania do wdrożeń usługi BILIX w kolejnych bankach oraz u dostawców usług z różnych branż – energetyka, telekomunikacja, telewizja satelitarna i kablowa, ubezpieczenia.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top