McAfee aresztowany

Opublikowano: 6 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Po trzech tygodniach poszukiwań John McAfee, twórca firmy McAfee, został aresztowany w Gwatemali. Zostanie zapewne ekstradowany do Belize, gdzie może odpowiedzieć za zabójstwo sąsiada.

Przypomnijmy, że w połowie listopada policja z Belize informowała, że John McAfee jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa Amerykanina Gregory’ego Faulla. Faull został zastrzelony w swoim domu znajdującym się na Ambergris Cay, największej wyspie Belize – prawdopodobnie po kłótni z Johnem McAfee, który był jego sąsiadem.

McAfee aresztowany 1

McAfee przesłuchiwany przez gwatemalską policję

Jak donosi agencja Reuters, McAfee został właśnie aresztowany w Gwatemali pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy. 67–letni twórca firmy McAfee, który w ostatnich latach zajmował się mikrobiologią i miał już problemy z prawem, zostanie najprawdopodobniej oddany w ręce belizejskiego wymiaru sprawiedliwości. Warto jednak dodać, że McAfee nie jest jeszcze oficjalnie podejrzanym popełnienia morderstwa.

źródło zdjęcia

Dawid ZarazińskiMcAfee aresztowany

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.