McAfee wprowadza zabezpieczania dla telefonów komórkowych

Firma McAfee lider na rynku dedykowanych rozwiązań bezpieczeństwa, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży platformy do zabezpieczania urządzeń przenośnych. Platforma nosi nazwę McAfee Mobile Security i została zbudowana, zaprojektowana i wdrożona z myślą o ekosystemie urządzeń przenośnych, obejmującym operatorów, producentów, firmy i konsumentów. Platforma McAfee Mobile Security oferuje technologię pozwalającą na wdrożenie wbudowanych i specjalnie opracowywanych rozwiązań do ochrony sprzętu przenośnego, w tym telefonów komórkowych. Platforma umożliwia wdrażanie aplikacji antywirusowych, firewalli, systemów do filtrowania treści oraz aplikacji antyspamowych i chroniące przed oprogramowaniem szpiegowskim. Flagowym produktem w tym obszarze jest McAfee VirusScan Mobile.

'McAfee już jest liderem rynku zabezpieczeń dla urządzeń przenośnych, w tym telefonów komórkowych. Rozwiązania firmy chronią ponad 17 milionów użytkowników końcowych, a zgodne są z ponad setką modeli telefonów komórkowych’ stwierdził Victor Kouznetsov, wiceprezes firmy McAfee odpowiedzialny za dział Mobile Security. 'Mamy nie tylko wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań do urządzeń przenośnych, ale oferujemy także najbardziej kompleksowe opcje współpracy z partnerami na rynku rozwiązań wbudowanych i specjalistycznych. Współpraca ta dotyczy różnych potrzeb rynkowych operatorów i producentów. Czołową pozycję z technologicznego punktu widzenia osiągnęliśmy dzięki rozwiązaniom zaprojektowanym i zbudowanym specjalnie dla rynku telefonów komórkowych, tak aby rozwiązania te oferowały większą wydajność i elastyczność niż produkty przenoszone z rynku technologii komputerów osobistych.’

Dzięki wprowadzeniu rozwiązania VirusScan Mobile firma McAfee staje się pierwszą firmą działającą globalnie na rynku zabezpieczeń systemów, oferującą zintegrowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na ochronę w czasie rzeczywistym przed wirusami, robakami, trojanami i innymi wrogimi przykładami wykorzystania technologii. McAfee VirusScan Mobile to jedyny produkt zaprojektowany od początku z myślą o ochronie urządzeń przenośnych, w tym telefonów komórkowych. Chroni on urządzenia przed zagrożeniami zawartymi w wiadomościach poczty elektronicznej, danych przesyłanych przez komunikatory i pobieranych z Internetu. Zabezpiecza też mechanizmy dostępu: SMS, MMS, Bluetooth i Wi-Fi. Ochrona jest aktualizowana natychmiast po wykryciu nowych zagrożeń. Instalacja jest prosta i szybka. Produkt dostępny jest od zaraz dla takich platform jak Windows Mobile 2003 Pocket PC, Windows Mobile 2003 Smartphone, Windows Mobile 5 Pocket PC, Windows Mobile 5 Smartphone, Symbian Series 60 i Symbian UIQ.

http://www.mcafee.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top