McAfee wyprzedza hakerów

Firma McAfee, firma zajmująca się bezpieczeństwem IT, uruchamia w Polsce szkolenia z cyklu „Hacker’s University” przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT w firmach, menadżerów IT i szefów bezpieczeństwa. Ich celem jest przekazanie firmom wiedzy na temat ryzyka związanego z atakami hakerów, celów i metod działania przestępców komputerowych oraz wskazanie możliwości obrony.
W ostatnich latach mamy do czynienia z postępującą kryminalizacją cyberprzestrzeni. O ile kiedyś celem działania hakerów i autorów wirusów komputerowych było przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności, o tyle obecnie ich główną motywacją są korzyści finansowe. Obecnie niemal każdy rodzaj przestępstw – kradzież, włamanie, wymuszenie, szantaż czy oszustwo – ma swój odpowiednik w Sieci. Cyberprzestępcy są coraz bardziej kreatywni, wciąż szukając nowych sposobów przełamywania zabezpieczeń, a ich działania stają się coraz bardziej dotkliwe zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych.

„Skuteczne przeciwdziałanie włamaniom wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale przede wszystkim znajomości celów i metod działania przeciwnika. Wcielenie się w rolę napastnika i zrozumienie jego psychiki oraz metod działania ułatwia przewidywanie i neutralizowanie jego kolejnych posunięć” – powiedział Robert Dąbroś, konsultant ds. bezpieczeństwa w firmie McAfee Polska. „Walka toczy się o wysoką stawkę – bezpieczeństwo naszych klientów. Unikatowe szkolenia ‘Hacker’s University’ ułatwią im skuteczną obronę”.

Warsztaty szkoleniowe ‘Hacker’s University’ są już realizowane w USA i niektórych krajach Europy Zachodniej. Obecnie stają się one dostępne także dla zainteresowanych firm z Europy Środkowej, w tym z Polski.

www.mcafee.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top