MCI inwestuje w iplay.pl

Opublikowano: 9 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

MCI Management S.A. kupiło większościowy pakiet udziałów w iplay.pl. Jest to pierwsza inwestycja firmy typu venture capital w serwis zajmujący się sprzedażą muzyki w Internecie
w Polsce. Fundusz zainwestuje w pierwszej fazie 150.000 PLN i będzie posiadał 51 % udziałów iplay.pl .

„MCI ma bogate doświadczenia związane z inwestycjami w e-commerce. Nasze spółki portfelowe Travelplanet.pl i Bankier.pl rozwijają się dynamicznie, Od dłuższego już czasu MCI interesowało się możliwością inwestycji w obszarze płatnej muzyki w Internecie. Uważamy, że ten rynek przez najbliższe kilka lat będzie charakteryzował się niezwykle dynamicznym rozwojem. Bardzo interesujący model biznesowy iplay.pl, ciekawe rozwiązania technologiczne oraz doświadczenie osób tworzących ten serwis spowodowało, że zdecydowaliśmy się na inwestycję w ten właśnie projekt” – powiedział Tomasz Czechowicz – prezes MCI.

iplay.pl to pierwszy polski, legalny internetowy serwis odsłuchowy, który rozpoczął działalność na początku września 2003 roku. Serwis działa zgodnie z prawem, ponieważ uzyskał zgodę właścicieli praw prezentowanej przez iplay.pl muzyki na emisję jej w Internecie. Dodatkowo z tytułu swojej działalności wnosi opłaty na rzecz artystów.
Muzyka w iplay.pl dostępna jest na zamówienie (on demand), dzięki czemu Internauci sami decydują o tym, którego utworu będą słuchać. Dzięki podpisaniu umów z czołowymi wytwórniami płytowymi z Polski z Australii, Danii i Hiszpanii, użytkownicy serwisu iplay.pl mają możliwość odsłuchiwania nie tylko pojedynczych utworów ale również całych płyt.

Zastosowanie specjalnego konwertera sprawia ,iż pliki muzyczne mają stosunkowo nieduże rozmiary przy jednocześnie bardzo dobrej jakości dźwięku, przez co z serwisu mogą swobodnie korzystać nawet osoby łączące się z Siecią poprzez modem.W ciągu pierwszych czterech dni od uruchomienia serwisu – iplay.pl odwiedziło ponad 35 000 Internautów.

„Dzięki partnerstwu z MCI Management S.A., iplay.pl pozyskał nie tylko kapitał, ale również know-how niezbędny do dalszego rozwoju. Dzięki temu porozumieniu użytkownicy Internetu w Polsce będę mieli dostęp do usług związanych z muzyką w Internecie na światowym poziomie, dostosowaną jednocześnie do warunków i gustów polskich użytkowników Sieci” – powiedział Tomasz Szladowski – prezes zarządu iplay.pl

http://www.iplay.pl

Sylwester KozakMCI inwestuje w iplay.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.