MCI rozbudowuje Digital Avenue

Serwis iplay.pl specjalizujący się w sprzedaży kontentu muzycznego w internecie dołączył do grupy kapitałowej Digital Avenue. Włączenie iplay’a do Digital Avenue jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia grupy kapitałowej mająca na celu rozwój i konsolidację przedsięwzięć w zakresie cyfrowej rozrywki, kontentu oraz mediów.
Transakcja pomiędzy MCI Management, a jej spółką zależną Digital Avenue miała wartość 459 170  złotych.  Po transakcji Digital Avenue będzie posiadał w IPLAY Sp. z o.o. 74,33% udziałów, przy czym Digital Avenue jest w trakcie finalizacji kolejnych transakcji zakupu udziałów od pozostałych udziałowców IPLAY tak, aby docelowo posiadać 87,10% udziałów w IPLAY. Wartość transakcji odpowiada wartości zainwestowanych przez MCI środków kapitałowych w projekt IPLAY w okresie grudzień 2002 – czerwiec 2006.

Celem zawartej transakcji jest kontynuacja budowy na poziomie Digital Avenue S.A. Grupy Kapitałowej która będzie koncentrować się na cyfrowej rozrywce dla użytkowników Internetu oraz telefonii komórkowej. Obecnie w skład Grupy wchodzi Streemo.pl Sp. z o.o. oraz Iplay Sp. z o.o., trwają prace nad kolejnymi przedsięwzięciami do akwizycji pasującymi do strategii ekspansji Digital Avenue na rynku rozrywki. – powiedział Andrzej Jasieniecki, Prezes Zarządu Digital Avenue

Iplay.pl jest pierwszym serwisem internetowym w Europie Środkowo-Wschodniej, który zaczął legalnie sprzedawać muzykę w internecie oraz podpisał bezpośrednie umowy z największymi międzynarodowymi wytwórniami płytowymi na dystrybucję ich muzyki w sieci. Oferuje muzykę największych światowych wytwórni, między innymi: Sony BMG, Warner, Beggars Group, Sanctuary Group oraz kilkunastu niezależnych wytwórni płytowych z Polski i z zagranicy. Spółka działa od grudnia 2003 roku, a od maja 2004 roku prowadzi sprzedaż cyfrowego kontentu muzycznego w Internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry