Meteowrażliwi – serwis dla wrażliwych na pogodę

Opublikowano: 20 grudnia 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Strefa klimatyczna, w której żyjemy, w istotny sposób wpływa nie tylko na stan naszego zdrowia, ale przede wszystkim decyduje o naszym dobrym lub złym samopoczuciu. Ponad 60 % Polaków to meteoropaci, czyli osoby uskarżające się na dolegliwości wywołane czynnikami meteorologicznymi.
Z myślą o nich powstał Ogólnopolski Program Edukacyjny „Meteowrażliwi”, a wraz z nim firma US Pharmacia stworzyła serwis www.meteowrazliwi.pl, który jest swoistą bazą wiedzy na temat meteowrażliwości.

Na stronach serwisu użytkownik znajdzie kompleksowe informacje dotyczące przyczyn i objawów meteowrażliwości, opinie ekspertów na temat wpływu pogody na nasze samopoczucie i sposoby radzenia sobie z nimi oraz wypowiedzi tych, którzy sami borykają się z niedogodnościami wynikającymi z bycia osobą meteowrażliwą.

Dodatkowym elementem przyciągającym uwagę na stronie jest interaktywna mapa pogody, wskazująca dane meteorologiczne dla głównych miast Polski i Europy.

Kolejną atrakcją serwisu jest gra Meteokoncentracja. Skutecznie umili czas w ciemne, zimowe wieczory, bawiąc i przy okazji pomagając poprawić własną koncentrację.

Interaktywna ankieta dla osób cierpiących na dolegliwości związane ze zmianami pogody pozwoli zbadać swój poziom wrażliwości na czynniki pogodowe i sprawdzić, czy zaliczamy się do grona meteowrażliwych.

Serwis umożliwia również dyskusję na forum i podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi osobami zmagającymi się z podatnością na warunki pogodowe.

Serwis powstał we współpracy z agencją interaktywną Engine.

www.meteowrazliwi.pl

Hanna LaskowskaMeteowrażliwi – serwis dla wrażliwych na pogodę

Podziel się!

O autorze

hania