Microsoft Business Solutions dla przemysłu spożywczego

Opublikowano: 25 kwietnia 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Polski oddział Microsoft poinformował o wprowadzeniu na polski rynek nowej aplikacji biznesowej dedykowanej specjalnie dla przemysłu spożywczego. Ta decyzja jest częścią nowej strategii firmy, która polega na wspieraniu wertykalnych rozwiązań dla poszczególnych sektorów gospodarki. Nowe rozwiązanie będzie dystrybuowane przez MBS Partners Polska, certyfikowanego partnera Microsoft Business Solutions. Spółka podpisała z niemiecką firmą MODUS Consult GmbH & Co KG umowę, której przedmiotem jest sprzedaż w Polsce branżowego rozwiązania FOODVISION dla przemysłu spożywczego.

W Polsce sektor produkcji spożywczej odgrywa poważną rolę, m.in. ze względu na eksport zarówno na rynki Unii Europejskiej jak i za wschodnią granicę. Z tego powodu krajowi producenci żywności mogą być zainteresowani optymalizacją procesów biznesowych, co umożliwi im sprawniejsze zarządzanie produkcją i dostawami. Jednym ze sposobów na podniesienie efektywności jest inwestycja w infrastrukturę IT, dopasowaną do specyficznych potrzeb branży. Dzięki temu polskie przedsiębiorstwa będą w stanie wydajniej konkurować z zagranicznymi firmami.

'Od pewnego czasu obserwujemy na rynku wzrost zainteresowania aplikacjami dedykowanymi specjalnie dla przemysłu spożywczego. Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, iż odpowiednio profilowana aplikacja pozwala na znaczące usprawnienie procesu produkcji dając jednocześnie gwarancję dobrej jakości produktu' – mówi Jerzy Jakubowski, Senior Business Consultant w MBS Partners Polska. – 'System FOODVISION pozwala na szybkie ustalenie, które surowce, od jakich dostawców, zostały wykorzystane przy produkcji poszczególnych partii produktów, dzięki czemu istnieje możliwość reagowania na bieżąco w przypadku konieczności dokonywania zmian na liniach produkcyjnych.'

Aplikacja, zbudowana na bazie rozwiązania Microsoft Navision, pozwala kontrolować wszystkie najważniejsze procesy mające związek z jakością wytwarzanej żywności, dzięki czemu partie towaru opuszczające przedsiębiorstwo każdorazowo są zaopatrzone w certyfikat jakości potwierdzający zgodność z normami produkcyjnymi. Odbiorca ma pewność, iż każda partia produkcyjna będzie spełniać jego wymagania. Aplikacja FOODVISION pozwala lepiej przestrzegać reguł wynikających z przyjęcia standardów HACCP (Hazard Analysis and Critical Point, czyli Analiz Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli) oraz GMP (Good Manufacturing Practice – Dobre Praktyki Produkcyjne).

'Partnerzy Microsoft Business Solutions koncentrujący się na wybranych branżach mają ogromną wiedzę na temat potrzeb klientów działających w konkretnych sektorach np. w przemyśle spożywczym, spedycji, logistyce, budownictwie itd. Rozwiązania przygotowywane z myślą o poszczególnych rynkach mają unikalne cechy, dzięki którym naszym klientom łatwiej jest osiągnąć przewagę konkurencyjną' – powiedział Jacek Chwalisz, szef Microsoft Business Solutions w Polsce. – 'Wertykalizacja partnerów i optymalizacja rozwiązań pod kątem poszczególnych branż są częścią nowej, długofalowej strategii Microsoft Business Solutions zarówno w Polsce jak i na świecie.'

http://www.microsoft.com/poland/BusinessSolutions

Sylwester KozakMicrosoft Business Solutions dla przemysłu spożywczego

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.