Microsoft i Citrix zacieśniają współpracę

Microsoft oraz Citrix Systems, przedstawiły plan współpracy w dziedzinie dostępu i dostarczania aplikacji end-to-end, umożliwiający przyspieszenie działania, poprawienie bezpieczeństwa i zmniejszenie kosztów funkcjonowania infrastruktury informatycznej w oddziałach przedsiębiorstw.
Firmy będą współpracować w zakresie projektowania i marketingu nowego, wielofunkcyjnego urządzenia Citrix, zaspokajającego potrzeby informatyczne oddziałów przedsiębiorstw, opartego na systemie operacyjnym Microsoft Windows Server, Microsoft Internet Security i Acceleration (ISA) Server, a także na rozwiązaniu Citrix WANScaler™.

Projektowane rozwiązanie reprezentuje nowy typ urządzeń, łącząc technologie optymalizacji WAN (wide area network) ze skonsolidowanymi usługami dla oddziałów firm, w jednym, łatwym w obsłudze wielofunkcyjnym urządzeniu. Jest to doskonała propozycja dla klientów, którzy nie mogą rozwiązać swoich problemów przy użyciu tradycyjnych rozwiązań sieciowych lub pojedynczych produktów. Atutem tego rozwiązania jest także wsparcie technologiczne i partnerskie ze strony firm Microsoft i Citrix.

„To kolejny duży krok w kierunku wdrożenia naszej całościowej strategii dostępowej i zaspokojenia potrzeb informatycznych klientów w oddziałach przedsiębiorstw,” powiedział Ted Kummert, Wiceprezes oddziału Bezpieczeństwa, Dostępu i Rozwiązań w firmie Microsoft. „Firma Citrix jest dużym, zaufanym partnerem, a jej sukcesy technologiczne oraz rynkowe w dziedzinie aplikacji sieciowych dopełniają nasze możliwości w zakresie technologii serwerowych i usług sieciowych.”

„Jako lider rynku infrastruktury dostarczania aplikacji, Citrix umożliwia dostarczanie do użytkowników aplikacji dowolnego typu, przy zachowaniu najwyższego poziomu wydajności oraz bezpieczeństwa,” powiedział Mark Templeton, Prezes i CEO w firmie Citrix. „Dzięki zacieśnieniu już i tak bliskiego partnerstwa z Microsoft, mamy wyjątkową możliwość spełnienia potrzeb dostępowych oddziałów przedsiębiorstw.”

Wspólne plany marketingowe i projektowe pojawiają się w momencie, gdy coraz bardziej widoczne są trendy konsolidacji i zwiększenia mobilności oddziałów firmy oraz zdalnych pracowników. Według badań Citrix, 55 procent pracowników w przedsiębiorstwach korzysta ze zdalnego dostępu do swoich najważniejszych aplikacji biznesowych. Zanim te aplikacje trafią do właściwych użytkowników, muszą przebyć długą drogę przez sieci WAN, co wpływa negatywnie na ich wydajność i wymusza zwiększanie przepustowości. Obsługa pracowników w biurach poza siedzibą główną jest sporym problemem dla departamentów IT w przedsiębiorstwach.

Projektowane rozwiązanie będzie łączyć korzyści produktów serwerowych i core edge firmy Microsoft, możliwości Citrix w zakresie przyspieszenia aplikacji i optymalizacji WAN, a także technologie dostępowe i zabezpieczające. Nowe urządzenie wpłynie na obniżenie kosztów i zwiększenie produktywności pracowników w oddziałach firmy, a ponadto pozwoli wykorzystać możliwości Windows Server, który jest obecnie kluczowym elementem wielu infrastruktur klienckich.

www.citrix.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top