Microsoft Kinect: 10 mln sprzedanych sztuk i wpis do Księgi Rekordów Guinnessa

Opublikowano: 10 marca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Microsoft sprzedał 10 mln sztuk kontrolera Kinect przeznaczonego dla konsoli Xbox 360. Urządzenie zostało również wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Producent poinformował, że Kinect został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako „najszybciej sprzedające się urządzenie elektroniki konsumenckiej”. Wpis taki Microsoft zawdzięcza 8 mln kontrolerów sprzedanych w pierwszych 60 dniach jego dostępności (od 3 listopada 2010 r. do 3 stycznia br.). Kinect był więc chętniej kupowanym urządzeniem niż na przykład iPhone firmy Apple. W ciągu pierwszych 25 dni sprzedało się 2,5 mln sztuk kontrolera.

Microsoft Kinect: 10 mln sprzedanych sztuk i wpis do Księgi Rekordów Guinnessa 1Warto w tym miejscu odnieść się do konkurencji Microsoftu. Firma Sony sprzedała w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 4,1 mln sztuk kontrolera Playstation Move. Nie wiemy jednak ile łącznie Sony sprzedała swoich urządzeń – firma nie podaje bowiem aktualnych statystyk.

Największą popularnością Kinect cieszył się bez wątpienia w okresie bożonarodzeniowym stając się jedynym z najczęściej kupowanych elektronicznych gadżetów. Użytkownicy przekonali się najwidoczniej do kontrolowania gier za pomocą własnego ciała.

Do tej pory sprzedano ponad 50 mln konsol Xbox. Oznacza to, że średnio co piąty właściciel konsoli zaopatrzył się w system Kinect. Użytkownicy zakupili również  ponad 10 milionów gier dedykowanych kontrolerowi.

Dawid ZarazińskiMicrosoft Kinect: 10 mln sprzedanych sztuk i wpis do Księgi Rekordów Guinnessa

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.