Microsoft nagradza 'legalnych'

’Dodatki dla oryginalnego systemu Windows’ to program wzbogacający ofertę dla legalnych użytkowników Windows, który zostanie wprowadzony w życie w lutym br. Umożliwia on również weryfikację autentyczności posiadanego systemu operacyjnego, pozwalając klientom uniknąć ryzyka związanego z oprogramowaniem podrobionym.

Program ’Dodatki dla oryginalnego systemu Windows’ sprawdza, czy zainstalowany na komputerze system operacyjny jest autentyczny. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że produkt posiada wysoką jakość, nie zawiera błędów, które mogą być przyczyną utraty danych i kosztownych awarii oraz, że nie umieszczono w nim niebezpiecznego kodu nieznanego pochodzenia. Program zapewnia również dostęp do szerokiej oferty dodatkowego, atrakcyjnego oprogramowania i usług.

'Instalowanie na komputerach nielegalnego oprogramowania pochodzącego z nieznanego źródła, które może zawierać dowolny kod, za który nikt nie odpowiada jest bardzo niebezpieczne. Wiąże się to z powszechnym dostępem do Internetu i ogromną skalą zagrożeń internetowych, prób włamań oraz pozyskiwania tą metodą prywatnych danych. W ramach programu 'Dodatki dla oryginalnego systemu Windows’ każdy będzie mógł łatwo sprawdzić, czy posiadany przez niego Windows jest oryginalny i, dzięki temu, wyeliminować tego typu zagrożenie’ – powiedział Krzysztof Florczak, szef grupy biznesowej Desktop Windows w polskim oddziale Microsoft.

Każdego roku miliony klientów i firm doznaje strat z powodu podrabianego oprogramowania. Również wiele firm programistycznych i komputerowych, sprzedających legalne oprogramowanie ma trudności w konkurowaniu ze sztucznie zaniżonymi cenami proponowanymi przez fałszerzy oprogramowania.

'Piractwo w obszarze oprogramowania obciąża klientów, sprzedawców oprogramowania i gospodarki narodowe kosztami rzędu miliardów dolarów w skali roku. Najlepszym sposobem zwalczania piractwa w tym obszarze jest uświadomienie użytkownikom wynikających z tego zagrożeń i zapewnienie im wszelkich korzyści płynących z posiadania oryginalnego oprogramowania’ – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft. 'Kiedy nasi klienci wezmą udział w programie, przekonają się, że mają łatwy dostęp do uaktualnień, ofert oprogramowania dodatkowego oraz innych korzyści płynących z użytkowania oryginalnego systemu operacyjnego Windows XP, w przeciwieństwie do niepewności i ryzyka związanych z podrabianym oprogramowaniem’ – dodaje Tomasz Bochenek.

Przyjęcie programu pilotażowego znacznie przekroczyło oczekiwania firmy Microsoft. Od jego rozpoczęcia, we wrześniu 2004 r., ponad 5 milionów osób dobrowolnie wzięło w nim udział. Na podstawie pozytywnych doświadczeń oraz informacji zebranych od klientów podczas tej fazy programu, 7 lutego Microsoft rozpocznie kolejny etap projektu.

Na użytkowników systemu Windows, którzy wezmą udział w programie, czekać będą nowe atrakcje:

Photo Story 3 for Windows

Winter Fun Pack

50% zniżka na wybór gier komputerowych z MSN Zone

Sześciomiesięczna wersja testowa Microsoft Office OneNote

50% zniżka na usługę Hosted SharePoint

50% zniżka na usługę Microsoft List Builder service

30% zniżka na usługę New Microsoft Outlook Live

Koktajl Bar – pełna wersja programu do sporządzania koktajli, zawierająca 200 receptur na wyśmienite drinki firmy GData

AntyVirenKit 2004 Pro – 90 dniowa pełna wersja popularnego programu antywirusowego firmy GData

Szczepionka – program rozpoznaje i niszczy aktualne najgroźniejsze wirusy i robaki internetowe

TopSecret NextGeneration – pełny 90 dniowy profesjonalny program szyfrujący firmy GData, służący do zabezpieczania danych przechowywanych na komputerze

oraz wiele innych, stale uaktualnianych dodatków

Klienci, którzy nie będą chcieli wziąć udziału w programie, będą mogli korzystać z uaktualnień z zakresu bezpieczeństwa za pośrednictwem Automatycznych Aktualizacji Windows.

http://www.microsoft.com/poland/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top