Microsoft nie chce płacić więcej za Yahoo! Woli czekać

Minęły już dwa miesiące od momentu, gdy Microsoft złożył ofertę kupna amerykańskiego portalu Yahoo! W ostatnich tygodniach pojawiły się nieoficjalne informacje, że gigant z Redmond niedługo podniesie cenę, jaką jest gotów zapłacić za akcje amerykańskiego portalu. Teraz wygląda jednak na to, że MS nie ustąpi. Podobnie jak Yahoo! – przynajmniej na razie – podaje ArsTechnica.
Microsoft chciał zapłacić 31 dolarów za akcję Yahoo!. To z kolei marzy o 40 dolarach (cena giełdowa wynosi niecałe 30 USD). Problem polega na tym, że aby podołać takiej inwestycji udział samego MS musiałby być wart prawie 50 dolarów – obecnie jest to około 29 USD. Yahoo! chce więc zablokować giganta z Redmond i robi to skutecznie – ostatnio akcje MS były warte 50 USD w erze Windowsa ME i Office’a 2000.

Z drugiej strony Microsoft najprawdopodobniej nie zamierza przejmować Yahoo! siłowo. Raczej poczeka jeszcze kilka miesięcy, aż ofiara spokornieje i poskromi swój apetyt. Stanie się tak prędzej czy później, bo amerykański portal nie jest w stanie znaleźć alternatywnego kupca (wycofało się News Corp., Time Warner jest niezdecydowany).

Niezależnie od sytuacji przejęcie Yahoo! nie jest rzeczą trudną. Osoby bezpośrednio powiązane z firmą kontrolują zaledwie 10% udziałów. Reszta należy do niezależnych inwestorów (z większych: Citigroup i Legg Mason). Jak na razie nie zdecydowali się na sprzedaż akcji ale wiadomo, że jest to tylko kwestia ceny.

Źródło: ArsTechnica

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top