Microsoft ostrzega przed fałszywym mailingiem

Oświadczenie Microsoft ws falszywego mailingu:
Szanowni Państwo,

W związku z docierającymi do nas informacjami o rozsyłanych od wczorajszego popołudnia do polskich internautów wiadomościach e-mail zatytułowanych „Uwaga: Twój komputer jest zagrożony!”, opatrzonych logo Microsoft Windows i aliasem „Microsoft Centrum Bezpieczeństwa” oraz zachęcających do natychmiastowej aktualizacji systemu Windows, chcielibyśmy poinformować, że firma Microsoft nie jest nadawcą powyższej korespondencji, ani nie zleciła nikomu jej rozesłania.

Chcielibyśmy przestrzec polskich internautów przed otwieraniem wspomnianej korespondencji oraz, przede wszystkim, klikaniem w zawarte w niej linki i instalowaniem z nich jakichkolwiek aplikacji. Łącza te prowadzą do strony internetowej zawierającej niebezpieczne oprogramowanie, którego celem jest zainfekowanie komputera. Jego pobranie i instalacja może grozić umożliwieniem osobom trzecim dostępu do komputera lub danych.

Przypominamy jednocześnie, że firma Microsoft nie prowadzi mailingów zachęcających do aktualizacji oprogramowania i nie przesyła drogą e-mail służących do tego aplikacji.

Z poważaniem,

Bartłomiej Danek
Rzecznik Prasowy Microsoft Sp. z o.o.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top