Microsoft powyżej oczekiwań

W czwartek, 19 kwietnia, firma Microsoft opublikowała wyniki finansowe zanotowane w trzecim kwartale swojego roku obrotowego, który zakończył się 31 marca. Okazały się lepsze od wcześniejszych oczekiwań.

Microsoft powyżej oczekiwań 1Rok finansowy firmy Microsoft trwa od 1 lipca do 30 czerwca kolejnego roku. Dlatego też wyniki ogłaszane po trzecim kwartale roku fiskalnego są tak naprawdę wynikami uzyskanymi przez spółkę w pierwszym kwartale roku kalendarzowego.

Spółka Microsoft zanotowała w tym okresie przychody rzędu 17,41 mld dolarów, co oznacza wzrost rok do roku o 6 proc. Rynek oczekiwał przychodów na poziomie 17,18 mld dolarów. Zysk netto wyniósł przy tym 6,37 mld dolarów, a jego dynamika wzrostu oszacowana jest na 12 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Poszczególne działy firmy wypracowały również wysokie zyski, za wyjątkiem działu Entertainment & Devices, który z przychodami 1,62 mld dolarów zanotował 16 proc. stratę. Niemniej jednak, od 15 miesięcy Xbox nadal pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą w USA. Najlepsze wyniki finansowe zaprezentował dział Server & Tools – 14 proc. wzrost do 4,57 mld dolarów. Business Division zanotował przychody w wysokości 5,81 mld dolarów, wyższe rok do roku o 9 proc. Dział Online Services uzyskał przychody rzędu 707 mln dolarów, dzięki czemu zanotował wzrost o 6 proc. rok do roku, z kolei dział Windows & Windows Live z przychodami na poziomie 4,62 mld dolarów poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 4 proc.

Zysk netto na akcję Microsoftu po odliczeniu zdarzeń jednorazowych, wyniósł w tym samym czasie 60 centów, a analitycy oczekiwali 57 centów zysku na akcję. Przed rokiem zysk netto spółki Microsoft na akcję osiągnął poziom 61 centów.

Po opublikowaniu kwartalnych wyników finansowych Microsoftu podczas handlu pozasesyjnego w Stanach Zjednoczonych, akcje zyskiwały na wartości po około 2 proc.

Najnowsza wersja systemu Windows 8, nowe komputery i tablety, kolejna wersja pakietu Office wraz z szerokim wachlarzem produktów i usług dla przedsiębiorstw i konsumentów, pozwala nam zapewnić wszystkim klientom w nadchodzącym roku wyjątkową wartość – powiedział Steve Ballmer, dyrektor generalny w firmie Microsoft.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry