Microsoft powyżej oczekiwań

W czwartek, 19 kwietnia, firma Microsoft opublikowała wyniki finansowe zanotowane w trzecim kwartale swojego roku obrotowego, który zakończył się 31 marca. Okazały się lepsze od wcześniejszych oczekiwań.

Microsoft powyżej oczekiwań 1Rok finansowy firmy Microsoft trwa od 1 lipca do 30 czerwca kolejnego roku. Dlatego też wyniki ogłaszane po trzecim kwartale roku fiskalnego są tak naprawdę wynikami uzyskanymi przez spółkę w pierwszym kwartale roku kalendarzowego.

Spółka Microsoft zanotowała w tym okresie przychody rzędu 17,41 mld dolarów, co oznacza wzrost rok do roku o 6 proc. Rynek oczekiwał przychodów na poziomie 17,18 mld dolarów. Zysk netto wyniósł przy tym 6,37 mld dolarów, a jego dynamika wzrostu oszacowana jest na 12 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Poszczególne działy firmy wypracowały również wysokie zyski, za wyjątkiem działu Entertainment & Devices, który z przychodami 1,62 mld dolarów zanotował 16 proc. stratę. Niemniej jednak, od 15 miesięcy Xbox nadal pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą w USA. Najlepsze wyniki finansowe zaprezentował dział Server & Tools – 14 proc. wzrost do 4,57 mld dolarów. Business Division zanotował przychody w wysokości 5,81 mld dolarów, wyższe rok do roku o 9 proc. Dział Online Services uzyskał przychody rzędu 707 mln dolarów, dzięki czemu zanotował wzrost o 6 proc. rok do roku, z kolei dział Windows & Windows Live z przychodami na poziomie 4,62 mld dolarów poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 4 proc.

Zysk netto na akcję Microsoftu po odliczeniu zdarzeń jednorazowych, wyniósł w tym samym czasie 60 centów, a analitycy oczekiwali 57 centów zysku na akcję. Przed rokiem zysk netto spółki Microsoft na akcję osiągnął poziom 61 centów.

Po opublikowaniu kwartalnych wyników finansowych Microsoftu podczas handlu pozasesyjnego w Stanach Zjednoczonych, akcje zyskiwały na wartości po około 2 proc.

Najnowsza wersja systemu Windows 8, nowe komputery i tablety, kolejna wersja pakietu Office wraz z szerokim wachlarzem produktów i usług dla przedsiębiorstw i konsumentów, pozwala nam zapewnić wszystkim klientom w nadchodzącym roku wyjątkową wartość – powiedział Steve Ballmer, dyrektor generalny w firmie Microsoft.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry