Microsoft przejął serwis społecznościowy WebFives

W piątek właściciel zorientowanej na dzielenie się zdjęciami i filmami witryny WebFives poinformował użytkowników, że strona została przejęta przez Microsoft – podał news.com.
Do wykupu doszło zaledwie kilka dni po specjalnej konferencji, podczas której dyskutowano o tym, nad jakimi typami serwisów gigant z Redmond chciałby w przyszłości przejąć kontrolę. Mark Wolfram z Microsoftu dawał wtedy do zrozumienia, że jego firma jest gotowa do kolejnego przejęcia.

Niedługo później na stronie WebFives pojawił się komunikat podpisany przez prezesa Michaela Toutonghiego, w którym poinformował on internautów o zakupieniu przez MS technologii, patentów, znaków handlowych i oprogramowania działającego w ramach społeczności. Wszystkie te elementy mają być włączone do usług świadczonych przez przejmującego, a sam WebFives zostanie zamknięty do końca roku.

Toutonghi dał do zrozumienia, że użytkownicy powinny pobrać na dysk te pliki, które są dla nich ważne, bo w styczniu zawartość serwerów WebFives zostanie skasowana. Zasugerował, aby internauci przenieśli się do należącego do MS serwisu Windows Live.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezes przejętej witryny podejmie pracę w Microsofcie (już kiedyś był tam zatrudniony, potem się usamodzielnił).

Źródło: news.com/webfives.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top