Microsoft przejął wyszukiwarkę podróżniczą Farecast

Potwierdziły się nieoficjalne informacje na temat zakupienia przez Microsoft serwisu podróżniczego Farecast. Gigant z Redmond miał zapłacić za witrynę 115 milionów USD – podał TechCrunch.
Fakt przejęcia potwierdził w swoim blogu dyrektor wykonawczy Farecast Hugh Crean. Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się w ubiegłym tygodniu za sprawą pisma „Seattle Post Intelligencer” (Farecast ma swoją siedzibę właśnie w Seattle, w stanie Waszyngton). Gazeta podała także kwotę 115 mln jako wartość transakcji.

Co ciekawe przejęcie nie miału wrogiego charakteru. Podróżniczy serwis otrzymał w ostatnim czasie kilka propozycji sprzedaży i wybrał tę sformułowaną przez Microsoft. Gigant z Remond był mocno zainteresowany technologią witryny, która pozwala na „przewidywanie” kosztów biletów lotniczych – napisał VentureBeat.

Dzięki temu użytkownik nie tylko wie, gdzie jest najtaniej, ale dodatkowo jest informowany czy opłaca się czekać tydzień albo dwa na korzystniejsze połączenie. W ramach pakietu premium strona gwarantuje ceny biletów, które sama przewidziała – wyjaśnia TechCrunch.

To nie pierwsze wielkie przejęcie w branży e-turystycznej. W grudniu 2007 wyszukiwarka podróżnicza Kayak kupiła za 193 mln USD swojego rywala – serwis Sidestep.

Źródło: TechCrunch/VentureBeat

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top