Microsoft rezygnuje z marki Metro?

Ze względów prawnych, firma Microsoft nie będzie wykorzystywała w odniesieniu do swoich produktów i ich interfejsów nazwy Metro. Będzie najprawdopodobniej zmuszona do zmiany marki.

Microsoft rezygnuje z marki Metro? 1Anonimowe źródła ze Stanów Zjednoczonych twierdzą, że firma Microsoft rezygnuje z marki Metro, która miała być wykorzystywana do nazwania interfejsu blokowego w systemach Windows Phone oraz Windows 8.

Microsoft nie tłumaczy podjętej decyzji, tylko wskazuje, że o zaprzestaniu używania marki Metro dla Windows 8 i innych produktów firmowych, zdecydowano po odbyciu rozmów z ważnym, europejskim partnerem. Pracownicy firmy mają zaprzestać używania marki natychmiast, a w odniesieniu do stylu interfejsu w najnowszych systemach Microsoft ma być używana nazwa „styl interfejsu Windows 8”. Taką notatkę rozesłano do pracowników spółki już na początku tego tygodnia, stąd można przypuszczać, że oficjalna informacja o rezygnacji z marki Metro pojawi się najpóźniej w weekend.

Dotychczas firma Microsoft wykorzystywała markę Metro jako wstępny, kodowy zwrot, który jak podają przedstawiciele spółki, miał być po pewnym czasie zmieniony.

Pojawiło się przypuszczenie, że powodem zmiany nazwy Metro jest złożony przeciwko spółce pozew sądowy, ale zaprzeczył temu rzecznik Microsoftu.

Użyliśmy nazwy styl Metro jako kryptonimu podczas cyklu rozwoju produktu w wielu naszych liniach produkcyjnych. W momencie zbliżania się do uruchomienia systemu i rozpoczęcia dialogu konsumenckiego, będziemy używać naszej nazwy handlowej – powiedział rzecznik.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top