Microsoft: szef działu Windows odchodzi z firmy

Steven Sinofsky, odpowiedzialny w Microsofcie za system Windows, odchodzi z firmy. Oficjalnych powodów nie podano, ale przyczyną rozstania może być trudny charakter Sinofsky’ego.

Microsoft: szef działu Windows odchodzi z firmy 1Jestem wdzięczny za wiele lat pacy, które Steven poświęcił firmie. Produkty i usługi, które dostarczyliśmy na rynek w ostatnich miesiącach świadczą o nowej erze w Microsofcie… Aby kontynuować ten sukces konieczne jest byśmy nadal dostosowywali nasze zespoły i mieli bardziej zintegrowane i szybsze cykle rozwoju naszej oferty – napisał w specjalnym oświadczeniu Steve Ballmer, szef Microsoftu

Decyzja o odejściu pochodzić miała od Sinofsky’ego, choć obie strony przyjąć ją miały zgodnie. Sinofsky dołączył do Microsoftu w 1989 r. i był m.in. doradcą Billa Gatesa, tworzył pakiet Office i system Windows (głównie w wersji 7 i 8) oraz tablet Surface.

Oficjalnych powodów rozstania nie podano, ale powodem rezygnacji mają być napięcia między Sinofsky’m, a innymi menadżerami Microsoftu. Były już obecnie szef działu Windowsa ma być uznawany za bardzo utalentowanego choć trudnego w pracy zespołowej.

Odpowiedzialną za sprawy techniczne i oprogramowanie związane z Windowsem została mianowana Julie Larson-Green. Tami Reller, dyrektor finansowy Microsoftu, została zaś szefową ds. biznesu związanego z systemem operacyjnym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry