Microsoft: szef działu Windows odchodzi z firmy

Opublikowano: 13 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Steven Sinofsky, odpowiedzialny w Microsofcie za system Windows, odchodzi z firmy. Oficjalnych powodów nie podano, ale przyczyną rozstania może być trudny charakter Sinofsky’ego.

Microsoft: szef działu Windows odchodzi z firmy 1Jestem wdzięczny za wiele lat pacy, które Steven poświęcił firmie. Produkty i usługi, które dostarczyliśmy na rynek w ostatnich miesiącach świadczą o nowej erze w Microsofcie… Aby kontynuować ten sukces konieczne jest byśmy nadal dostosowywali nasze zespoły i mieli bardziej zintegrowane i szybsze cykle rozwoju naszej oferty – napisał w specjalnym oświadczeniu Steve Ballmer, szef Microsoftu

Decyzja o odejściu pochodzić miała od Sinofsky’ego, choć obie strony przyjąć ją miały zgodnie. Sinofsky dołączył do Microsoftu w 1989 r. i był m.in. doradcą Billa Gatesa, tworzył pakiet Office i system Windows (głównie w wersji 7 i 8) oraz tablet Surface.

Oficjalnych powodów rozstania nie podano, ale powodem rezygnacji mają być napięcia między Sinofsky’m, a innymi menadżerami Microsoftu. Były już obecnie szef działu Windowsa ma być uznawany za bardzo utalentowanego choć trudnego w pracy zespołowej.

Odpowiedzialną za sprawy techniczne i oprogramowanie związane z Windowsem została mianowana Julie Larson-Green. Tami Reller, dyrektor finansowy Microsoftu, została zaś szefową ds. biznesu związanego z systemem operacyjnym.

Dawid ZarazińskiMicrosoft: szef działu Windows odchodzi z firmy

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.