Microsoft udostępnia pakiet Office Web Apps

Opublikowano: 10 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Microsoft udostępnił darmową wersję pakietu Office Web Apps po dziewięciu miesiącach testów z wybranymi użytkownikami. Usługa dostępna jest poprzez wirtualny dysk Windows Live SkyDrive na stronie office.live.com.

Z Office Web Apps korzystać mogą w pełni mieszkańcy USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Irlandii – w językach: angielskim, hiszpańskim i francuskim. Użytkownicy spoza tych krajów również mogą uzyskać dostęp, ale nie mają wyboru języka. Microsoft obiecuje, że więcej lokalizacji i wersji językowych pojawi się w nadchodzących miesiącach.

Microsoft udostępnia pakiet Office Web Apps 1Pakiet usług webowych Microsoft pozwala użytkownikom wyświetlać, edytować i dzielić się dokumentami tekstowymi (Word), prezentacjami (PowerPoint), arkuszami kalkulacyjnymi (Excel) i notatkami (OneNote) za pośrednictwem przeglądarki. By móc skorzystać z tej możliwości należy korzystać z: Internet Explorera 7+, Chrome w systemach Windows i Mac OS, Firefoksa 3.5+ w Windowsie, Mac OS oraz Linuksie lub Safari 4+ w Mac OS. Wsparcia doczekały się również przeglądarki mobilne.

Możesz oglądać swoje pliki, które zapisałeś w SkyDrive przez Office Web Apps za pomocą Internet Explorera na Windows Mobile 5 lub późniejszym, Safari 4 na iPhone 3G lub 3GS, BlackBerry 4.x lub późniejszym, Nokii S60, NetFront 3.4, 3.5 lub późniejszym, Operze Mobile 8.65 lub późniejszej oraz Openwave 6.2, 7.0 lub późniejszym – informuje Microsoft.

Aplikacje współpracować będą z pakietem biurowym Microsoft Office 2003 i kolejnymi wersjami, ale prawdziwą integrację zobaczymy w przypadku nadchodzącego Office 2010. Można będzie m.in. edytować pliki offline a następnie współtworzyć je za pomocą komentarzy, czy notatek w wersji przeglądarkowej. Czy pakiet zdobędzie popularność na miarę Google Docs?

Źródła: ArsTechnica, ithinkdiff.com

Dawid ZarazińskiMicrosoft udostępnia pakiet Office Web Apps

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.