Microsoft uruchomi własny serwis social bookmarkingowy

Z nieoficjalnych informacji serwisu Mashable wynika, że w przyszłym miesiącu Microsoft uruchomi własny serwis social bookmarkingowy. Celem będzie pokonanie rynkowego giganta – należącego do Yahoo! Delicious.

Pierwsze informacje na temat nowego projektu pojawiły się w maju. Wtedy Microsoft zaprezentował wersję demonstracyjną serwisu o nazwie “Microsoft Social Bookmarks”. Otwarta beta ruszy we wrześniu – początkowo będzie skierowana do osób zainteresowanych tematyką IT. Zostanie zintegrowana ze stronami MSDN, TechNet i Expression.

Według pracującego dla firmy z Redmond Johna Martina witryna została przetestowana przez tysiące profesjonalistów. Trwa dopracowywanie ostatnich szczegółów – na przykład możliwości subskrybowania przez RSS linków oznaczonych konkretnymi tagami, importowania zakładek z innych serwisów oraz dodawania URL-ów za pośrednictwem zewnętrznych stron WWW.

Oczywiście MS udostępni także bookmarklet czyli javascriptowy skrót do szybkiego dodawania linków z poziomu paska narzędziowego przeglądarki. Mashable zwraca jednak uwagę, że ani ta, ani żadna inna funkcja MSSB nie jest rewolucyjna. Jedynym co może skłonić użytkowników do zrezygnowania z dotychczasowych aplikacji będzie – przynajmniej w początkowej fazie – bardziej wyspecjalizowany, “informatyczny” profil usługi.

Źródło: Mashable

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry