Microsoft urządza pogrzeb mobilnym konkurentom

Opublikowano: 13 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Microsoft znalazł oryginalny pomysł na promocję nowego mobilnego systemu operacyjnego – Windows Phone 7: jego pracownicy zatańczyli na grobach swoich konkurentów. Dosłownie.

Pracownicy Microsoft’u urządzili kondukt pogrzebowy telefonów Apple (iPhone) i Research in Motion (BlackBerry). By się jednak jakoś odróżnić od „zwykłego” pogrzebu, postanowili dodatkowo zatańczyć do piosenki „Thriller” Michael’a Jackson’a.

Jak słusznie przekonują komentatorzy, na „pogrzebie” w oczy rzucał się brak telefonu z systemem Android. Choć serwis TechCrunch zauważył, że ślad platformy Google jednak się pojawił – Carl J, pracownik Microsoftu robił zdjęcia z „uroczystości” telefonem HTC Evo 4G z Androidem na pokładzie…

Microsoft urządza pogrzeb mobilnym konkurentom 1

Microsoft urządza pogrzeb mobilnym konkurentom 2

Microsoft ma ogłosić oficjalny start platformy Windows Phone 7 podczas konferencji w Nowym Jorku, która odbyć się ma 11 października.

A na koniec „Thriller” w wykonaniu pracowników Microsoftu.

Źródła: VentureBeat, TechCrunch, Neowin. Zdjęcia: Carl J.

Dawid ZarazińskiMicrosoft urządza pogrzeb mobilnym konkurentom

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.