Microsoft: Xbox Live z nowym interfejsem i multimedialnymi treściami

Opublikowano: 5 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Microsoft zaprezentowała nowy interfejs usługi Xbox Live, który pozwalać będzie na nawigowanie pomiędzy muzyką, filmami, serialami i grami z wykorzystaniem gestów oraz sterowania głosowego. Rozszerzona ma zostać także oferta treściowa.

Interfejs, który pojawi się w Xboxie został przedstawiony po raz pierwszy przez szefa Microsoftu, Steve’a Ballmera, jeszcze we wrześniu, jako część nadchodzącego systemu operacyjnego Windows 8. Obecnie został on zaimplementowany także w rozwiązaniach przeznaczonych dla domowej rozrywki: właściciele Xboxów i kontrolera Kinect będą mogli nawigować za pomocą głosu i gestów. Będzie również możliwość sterowania za pośrednictwem telefonu wyposażonego w system Windows.

Microsoft: Xbox Live z nowym interfejsem i multimedialnymi treściami 1

Microsoft: Xbox Live z nowym interfejsem i multimedialnymi treściami 2

Nowy interfejs to jednak nie wszystko. Microsoft wprowadzi również ofertę ponad 40 twórców treści, powiększając tym samym katalog dostępnych programów telewizyjnych, filmów i muzyki. Użytkownicy będą mogli korzystać z treści dostarczanych przez Hulu, Epix, Last.fm, Netflix, ESPN oraz wielu innych nadawców. Co więcej, postępy uzyskane w grach będą przechowywane w „chmurze”, co dawać ma dostęp do nich z dowolnej konsoli.

To jedna z największych aktualizacji przeznaczonych dla właścicieli konsoli Xbox 360, która, zdaniem Microsoftu, stać się przyszłością domowej rozrywki.

Naszym zdaniem w przyszłości będziemy używali jednego urządzenia do słuchania muzyki, oglądania filmów i grania. Chcemy uczynić treści bardziej dostępnymi i ulepszyć obecnie doznania. Wierzymy, że Xbox stanie się bardziej społecznościowy i bardziej osobisty – powiedział Ross Honey, menadżer generalny odpowiedzialny za rozrywkę i reklamę w Xbox Live.

Nowy interfejs wprowadzony ma zostać w najbliższy wtorek i będzie go można pobrać za darmo za pośrednictwem internetu.

Dawid ZarazińskiMicrosoft: Xbox Live z nowym interfejsem i multimedialnymi treściami

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.