Mobile World i McAfee

Ilość telefonów komórkowych przewyższyła na świecie liczbę komputerów osobistych. Część z tych urządzeń to więcej niż telefony i dorównują komputerom zarówno pod względem funkcjonalności jak i możliwości. Jednak bogactwo funkcji oraz wygoda użytkowania niestety nie sprzyjają bezpieczeństwu telefonów.
Im bardziej urządzenia mobilne upodobniają się do komputerów, tym są bardziej podatne na komputerowe zagrożenia. Powszechne korzystanie z telefonów komórkowych, znaczenie informacji w nich przechowywanych, w połączeniu ze względnie niskim poziomem zabezpieczeń przyciągają uwagę zdolnych cyberprzestępców.

W rezultacie tempo rozwoju szkodliwego oprogramowania na aparaty komórkowe jest już wyższe niż w przypadku ataków komputerowych, a same zagrożenia stają się coraz bardziej niebezpieczne. Przybywa więcej zagrożeń wykorzystujących wyrafinowane technologie i metody socjotechniki. W miarę rozwoju urządzeń mobilnych, cyberprzestępcy będą się koncentrować na najczęściej używanych usługach i urządzeniach. Ogromna popularność iPhone’a już teraz sprawiła, że stał się on częstym celem ataków hakerów.

Podczas zbliżającego się kongresu Mobile World w Barcelonie, w którym weźmie udział McAfee, zostanie m.in. poruszony temat bezpieczeństwa urządzeń przenośnych – kwestii, która może zadecydować o sukcesie lub porażce coraz bardziej rozbudowanych ofert usług mobilnych,a tym samym która ma bezpośredni wpływ na perspektywy rozwoju operatorów telekomunikacyjnych
W ramach Kongresu firma McAfee opublikuje wyniki ostatniego projektu badawczego przeprowadzonego wspólnie z Datamonitor, dotyczącego głównych zagrożeń dla właścicieli urządzeń przenośnych oraz konsekwencji eksplozji malware w tym zakresie, a szczególnie ewolucji zagrożeń tworzonych z myślą o różnych platformach sprzętowych i systemach operacyjnych. McAfee przedstawi również najnowsze wykryte zagrożenia urządzeń mobilnych oraz trendy w rozwoju systemów zapobiegania zagrożeniom.

Uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa firmy McAfee, dedykowanymi specjalnie na urządzenia mobilne oraz z zakresem działalności firmy w organizacji non-profit LimoFoundation, która zajmuje się stworzeniem nowej platformy urządzeń przenośnych. Zostanie również zaprezentowany program certyfikacji treści „McAfee OK” mający na celu wzmocnienie zaufania użytkowników  do bezpieczeństwa usług mobilnych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top