Mobilna WP.tv coraz popularniejsza

Uruchomiona w lutym 2009 r. mobilna wersja WP.tv – dostępna w telefonach komórkowych i innych urządzeniach przenośnych, w ciągu roku zanotowała 5-krotny wzrost liczby użytkowników.

Mobilna wersja WP.tv, dostępna pod adresem http://m.wp.tv, to obecnie jedna z nielicznych platform wideo w polskiej Sieci w pełni kompatybilna z wymogami mobilnego Internetu. Każdy plik umieszczany na WP.tv w jej wersji „klasycznej” – pecetowej, jest równolegle dostępny również posiadaczom urządzeń przenośnych.

Z platformy WP.tv w wersji mobilnej korzysta obecnie ponad 25 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie (Gemius Traffic, styczeń 2010), którzy w tym czasie generują blisko 100 tysięcy odsłon. Oznacza to, że na przestrzeni ostatniego roku (luty 2009 – luty 2010) liczba osób korzystających z WP.tv z poziomu telefonów komórkowych wzrosła 5-krotnie.

– Gdyby zsumować długość ponad 27 tysięcy pojedynczych materiałów wideo, dostępnych w bazie serwisu WP.tv, otrzymalibyśmy ponad 3,5 miliona sekund. Tak więc, aby obejrzeć całą zawartość programową WP.tv, jedna osoba musiałby spędzić dokładnie 40 dni przed ekranem swojego telefonu komórkowego – mówi Łukasz Skalik, kierownik obszaru serwisów telewizyjnych WP – Warto też wspomnieć, że w chwili udostępnienia WP.tv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny telewizji pokrył się z zasięgiem sieci komórkowych i stał się tym samym większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym. W ten sposób przed użytkownikami urządzeń mobilnych stoi otworem cała multimedialna baza klipów wideo WP.tv, z której mogą korzystać za darmo, w dowolnym miejscu i czasie.

Serwis WP.tv w telefonach komórkowych jest ogólnodostępny i bezpłatny. Użytkownik płaci jedynie za transfer danych, w zależności od taryfy operatora, przy czym łącząc się np. za pomocą wi-fi, nie ponosi żadnych kosztów. Do korzystania z wersji mobilnej WP.tv wystarczy telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top