Mobilna WP.tv coraz popularniejsza

Uruchomiona w lutym 2009 r. mobilna wersja WP.tv – dostępna w telefonach komórkowych i innych urządzeniach przenośnych, w ciągu roku zanotowała 5-krotny wzrost liczby użytkowników.

Mobilna wersja WP.tv, dostępna pod adresem http://m.wp.tv, to obecnie jedna z nielicznych platform wideo w polskiej Sieci w pełni kompatybilna z wymogami mobilnego Internetu. Każdy plik umieszczany na WP.tv w jej wersji „klasycznej” – pecetowej, jest równolegle dostępny również posiadaczom urządzeń przenośnych.

Z platformy WP.tv w wersji mobilnej korzysta obecnie ponad 25 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie (Gemius Traffic, styczeń 2010), którzy w tym czasie generują blisko 100 tysięcy odsłon. Oznacza to, że na przestrzeni ostatniego roku (luty 2009 – luty 2010) liczba osób korzystających z WP.tv z poziomu telefonów komórkowych wzrosła 5-krotnie.

– Gdyby zsumować długość ponad 27 tysięcy pojedynczych materiałów wideo, dostępnych w bazie serwisu WP.tv, otrzymalibyśmy ponad 3,5 miliona sekund. Tak więc, aby obejrzeć całą zawartość programową WP.tv, jedna osoba musiałby spędzić dokładnie 40 dni przed ekranem swojego telefonu komórkowego – mówi Łukasz Skalik, kierownik obszaru serwisów telewizyjnych WP – Warto też wspomnieć, że w chwili udostępnienia WP.tv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny telewizji pokrył się z zasięgiem sieci komórkowych i stał się tym samym większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym. W ten sposób przed użytkownikami urządzeń mobilnych stoi otworem cała multimedialna baza klipów wideo WP.tv, z której mogą korzystać za darmo, w dowolnym miejscu i czasie.

Serwis WP.tv w telefonach komórkowych jest ogólnodostępny i bezpłatny. Użytkownik płaci jedynie za transfer danych, w zależności od taryfy operatora, przy czym łącząc się np. za pomocą wi-fi, nie ponosi żadnych kosztów. Do korzystania z wersji mobilnej WP.tv wystarczy telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry