Mobilny marketing WP – SMSy reklamowe

Opublikowano: 18 sierpnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

SMSy reklamowe wysyłane są do użytkowników bezpłatnej poczty WP, którzy zgodzili się na udostępnianie swoich numerów telefonów komórkowych dla celów marketingowych. Są to krótkie wiadomości tekstowe do 150 znaków kierowane od nadawcy Wirtualna Polska. Reklama może być adresowana do ściśle określonej grupy docelowej. Portal targetuje przekaz według płci, wieku, miejsca zamieszkania, zawodu, wykształcenia, czy zainteresowań.

WP posiada jedną z największych baz użytkowników, którzy zgodzili się na udostępnianie swoich numerów telefonów komórkowych dla celów marketingowych. Skuteczna reklama trafić może do półtora miliona posiadaczy aparatów komórkowych. Koszt jednego sms-a to niecałe 50 groszy brutto.

Podane przez Internautów numery są na bieżąco weryfikowane i aktualizowane, gdyż większość użytkowników bierze czynny udział w licznych konkursach organizowanych przez WP, korzysta z płatnych usług, czy dokonuje zakupów za pośrednictwem portalu.

Sylwester KozakMobilny marketing WP – SMSy reklamowe

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.