MobiTrust został sponsorem serwisu OpenID.pl

MobiTrust – spółka należąca do grupy One-2-One została sponsorem serwisu OpenID.pl, który umożliwia użytkownikom internetu przejęcie kontroli nad swoją elektroniczną tożsamością. Dzięki OpenID.pl można logować się do wielu serwisów używając jednego loginu i hasła. Jest to serwis darmowy i niekomercyjny, działający w ramach szerszej inicjatywy Identity 2.0.PL.

Rozwój internetu powoduje, iż zagadnienia prawne i technologiczne związane z cyfrową tożsamością użytkowników nabierają coraz większego znaczenia. Nasze dane, które są zbierane przez różne serwisy bardzo często przetwarzane bez naszej wiedzy i kontroli. Ich rozproszenie powoduje problemy z utrzymaniem ich spójności i wiarygodności. Każdy z nas posługuje się wieloma loginami i hasłami w różnych serwisach, wypełniamy ogromną liczbę formularzy wpisując wielokrotnie te same informacje (np. adres, imię, nazwisko).

Rozwiązaniem tych problemów jest budowa otwartego systemu do zarządzania tożsamością użytkowników w internecie. Wymaga to opracowania standardów i przekonania użytkowników i usługodawców oraz edukacji rynku. Takie cele przyświecają twórcom serwisu OpenID.pl

Jednym z ważniejszych aspektów cyfrowej tożsamości jest bezpieczeństwo jej wykorzystania w internecie. Szczególnie ważne są zabezpieczenia chroniące przez kradzieżą tożsamości. Mobilny Podpis Elektroniczny, który jest systemem rozwijanym przez MobiTrust może być doskonałym zabezpieczeniem dla użytkowników korzystających z cyfrowej tożsamości.

Sponsorowanie serwisu OpenID.pl  przez MobiTrust pozwoli na ścisłą współpracę przy rozwijaniu usług związanych z cyfrową tożsamością i mobilnego podpisu elektronicznego z korzyścią dla wszystkich partnerów.

www.openid.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry