Money.pl inwestuje w sieć reklamy na blogach

Spółka Money.pl objęła 70 proc. udziałów w nowo powołanej spółce Brand New Media specjalizującej się w dystrybucji reklam na blogach.
Dotychczasowi twórcy i założyciele serwisów: Maciej Zawadziński, Michał Michalik i Dominik Jendroszczyk – objęli pakiet 30% udziałów. Brand New Media będzie odpowiedzialna za zarządzanie już istniejącymi projektami: Krytycy.pl – platformą łączącą blogerów i reklamodawców oraz  serwisem BlogNews.pl – przeglądem polskiej blogosfery.

Inwestycja w spółkę o takim profilu to odpowiedź na rosnące znaczenie blogosfery dla rynku reklamy on-line. Internetowe blogi stanowią dla internautów coraz ważniejsze źródło informacji o produktach i usługach. Platforma Krytycy.pl, zarządzana przez Brand New Media, umożliwia firmom promowanie produktów i usług na wybranych blogach, a blogerom zarabianie. To nowatorskie rozwiązanie w polskim Internecie.

„Staramy się inwestować w nowe, perspektywiczne projekty, szczególnie w obszarze reklamy on-line. Usługi oferowane przez Brand New Media cieszą się dużym powodzeniem na bardziej rozwiniętych rynkach, w Polsce dopiero zaczynają zdobywać popularność. Widzimy ogromny potencjał w twórcach sieci Krytycy.pl, chcemy wspólnie z nimi realizować nowe projekty i wierzymy w ich powodzenie”  – mówi Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl Sp. z o.o..

„Rozmowy z Money.pl zostały podjęte kilka miesięcy temu. Teraz udało się je sfinalizować w postaci inwestycji, a wkrótce będziemy mogli pochwalić się nowymi, wspólnymi projektami. Money.pl to partner, który oprócz silnej pozycji medialnej, może zapewnić nam również wsparcie w obszarach marketingu i sprzedaży” – dodaje Maciej Zawadziński, prezes zarządu Brand New Media Sp. z o.o.

Inwestycja w Brand New Media to kolejny krok rozbudowy grupy internetowej Money.pl, która – poza rozwijaniem portalu finansowego – podejmuje inwestycje w innych obszarach. W ciągu ostatniego półrocza spółka zainwestowała w Legalsupport (serwisy: e-prawnik.pl i eporadniki.pl), Favore.pl – porównywarkę ofert usługodawców, MyStock.pl – społeczność inwestorów giełdowych oraz BusinessClick – biznesową sieć reklamy kontekstowej. Firma prowadzi kolejne rozmowy i planuje dalsze inwestycje.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top