Money.pl podsumowuje I połowę 2007

Opublikowano: 16 sierpnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Spółka Money.pl opublikowała wyniki finansowe za pierwszą połowę 2007 r. Spółka wypracowała 6,77 mln zł przychodu i osiągnęła zysk operacyjny w wysokości 1,19 mln zł.Zatrudnienie w Spółce przekroczyło 60 osób.
Wyniki finansowe Money.pl stale rosną wraz z rozwojem portalu i zwiększaniem jego zasięgu. Z miesięczną oglądalnością na poziomie 1,84 mln użytkowników, Money.pl zajmuje pierwsze miejsce w kategorii biznes-finanse-prawo Megapanel PBI/Gemius (maj 2007 r.). Według agregatu tematycznego PBI/Gemius, Money.pl jest w tej dziedzinie trzeci, za sekcjami biznesowymi dwóch największych portali ogólnotematycznych.

Według badań przeprowadzonych w kwietniu 2007 r. przez firmę badawczą IT Quest na panelu SMG/KRC, Money.pl jest najbardziej popularnym portalem biznesowym. Jego marka jest znana przez 25% polskich internautów.

Źródła przychodów Money.pl to reklama on-line i sprzedaż produktów finansowych. W pierwszym półroczu 2007 r. Money.pl nawiązało strategiczną współpracę w zakresie dystrybucji produktów z portalem Gazeta.pl.

Sylwester KozakMoney.pl podsumowuje I połowę 2007

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.