Morizon.pl już 150 000 ofert nieruchomości

Blisko 200 agencji wraz z internautami aktywnie współtworzy nowy portal nieruchomości. Minęły zaledwie 3 miesiące od udostępnienia wersji beta wyszukiwarki w a w bazie Morizon.pl dostępnych jest już blisko 150 000 aktualnych ofert nieruchomości, zamieszczonych przez ponad 300 współpracujących agencji pośrednictwa nieruchomości.

„Kiedy analizowaliśmy wcześniej najpopularniejsze portale nieruchomościowe w USA i w Europie Zachodniej, które podchodzą do prezentowania ofert w innowacyjny sposób i porównaliśmy je z serwisami dostępnymi w Polsce, było dla nas oczywiste, że istnieje jeszcze ogromne pole do zagospodarowania. Chcieliśmy zaoferować naszym użytkownikom unikalne, nowoczesne i intuicyjne rozwiązania i w tym celu postanowiliśmy zaprosić ich do współtworzenia z nami serwisu – zgłaszania swoich potrzeb i propozycji rozwiązań. To podejście okazało się dobrą decyzją” – mówi Monika Rudnicka, dyrektor zarządzająca Morizon.pl.

Twórcy Morizon.pl przygotowali program aktywnej wymiany informacji i zbierania uwag od Internautów, testerów i współpracujących z portalem pracowników biur nieruchomości. Konkursy z nagrodami dla osób testujących pierwszą wersję serwisu zaowocowały wieloma sugestiami usprawnień i kreatywnymi pomysłami rozwoju funkcjonalności. W odpowiedzi na zgłaszane uwagi wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań do samej wyszukiwarki, m.in. interaktywne mapy, suwaki, usprawniono nawigację, algorytmy wyszukiwania i sortowania ofert oraz ich wygląd.

Wyróżnikiem portalu stały się też procentowe znaczniki kompletności oferty pojawiające się przy każdym ogłoszeniu. Powstają one na podstawie opracowanej przez zespół specjalistów listy kilkudziesięciu parametrów opisujących nieruchomość i ułatwiają użytkownikom proces decyzyjny. Oferty, które zawierają najwięcej szczegółów i najpełniejszy opis, w wyniku sortowania pokazują się wyżej na liście, co pozwala na szybkie wytypowanie ofert najpełniej odpowiadających gustom i wymaganiom.

Bardzo ważnymi partnerami Morizon.pl są współpracujące z nim biura nieruchomości. Od sprawności i efektywności tej współpracy zależą zarówno przychody portalu, jak i samych biur.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top