Mosty Ekonomiczne 2009

Rozpoczynający się 8 marca projekt „Mosty Ekonomiczne 2009” jest kontynuacją rozpoczętej 4 lata temu inicjatywy Samorządu Studentów SGH integrującej środowisko ekonomiczne całej Polski.

Tegoroczna, V edycja to tradycyjnie już wymiana merytoryczno-integracyjna 240 studentów, która odbędzie się pomiędzy najważniejszymi ekonomicznymi ośrodkami akademickimi w kraju. W projekcie wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetów Ekonomicznych w Krakowie i Wrocławiu, Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetów: Gdańskiego w Sopocie, Łódzkiego, Szczecińskiego oraz Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wymienione ośrodki będą gospodarzami serii wydarzeń naukowych i kulturalnych odbywających się w Warszawie między 8 a 12 oraz w pozostałych miastach między 12 a 20 marca.

mosty2008

Stołeczną część merytoryczną rozpocznie w poniedziałek 9 marca rano wykład Prezesa Zarządu PMI i przedstawiciela firmy IBM w jednej osobie – Zbigniewa Traczyka: „Świat w dobie kryzysu”. Następnie uczestnicy wezmą udział w Case Study zorganizowanym przez SKN Zarządzania  Projektami SGH, a po południu tego samego dnia odbędą wycieczkę po siedzibie głównej warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Drugi dzień trwania projektu otworzy wykład prof. Grzegorza Kołodko: „Dokąd zmierza świat i Polska?”, po którym „Mostowicze” udadzą się pod opieką organizatorów na zwiedzanie siedziby głównej TVP.

Zagoszczą również stali goście Projektu w osobie redaktora Tadeusza Mosza wraz z ekonomistą i wykładowcą w WSHiP Łazarski Ryszardem Mbewe, którzy opowiedzą o tym dlaczego na rynkach finansowych i walutowych większość nigdy nie ma racji i postępuje odwrotnie niż nakazują aksjomaty i zdrowy rozsądek oraz co zrobić by nie znaleźć się wśród przegranych. Ostatniego dnia zostaną przeprowadzone warsztaty podatkowe zorganizowane przez firmę Accreo Taxand oraz kolejne Case Study przygotowane tym razem przez Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH.

Wydarzeniom stricte merytorycznym towarzyszyć będą również te kulturalne, które dodatkowo zachęcą studentów do uczestnictwa w projekcie i przyciągną wielu słuchaczy na otwartą dla wszystkich zainteresowanych część projektu. W planach organizatorów są m.in. imprezy w klubach: Enklawa i Melodia oraz tzw. „Tramwajada” czyli wycieczka tramwajem po warszawie przy dźwiękach muzyki specjalnie na ten cel wynajętego DJ-a.

„Mosty Ekonomiczne 2009” zostaną podsumowane poprzez wydanie przez Samorząd Studentów SGH obszernej broszury informacyjnej, zawierającej opis wszystkich wydarzeń towarzyszących projektowi, szczegółowe relacje z wykładów prowadzonych przez zaproszonych gości i z innych zajęć nie tylko merytorycznych.

Patronat nad „Mostami Ekonomicznymi 2009” objęła redakcja e-biznes.pl.

Więcej informacji na stronie www.mostyekonomiczne.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top