Motorola ROKR – telefon z mp3 od Apple

Opublikowano: 12 września 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Motorola ROKR - telefon z mp3 od Apple 1Motorola i Apple zaprezentowały pierwszy na świecie telefon obsługujący iTunes, legendarny internetowy serwis muzyczny. Multimedialny ROKR w białej obudowie kryje funkcje znane z odtwarzaczy iPod.

Nowa Motorola ma znany z odtwarzaczy iPod system menu. Telefon wyposażono ponadto w stereofoniczne głośniki, zapewniające doskonałą jakość dźwięku w systemie 3D surround oraz bezprzewodowe słuchawki stereo z mikrofonem. ROKR ma także dedykowany obsłudze muzyki specjalny klawisz.

'Motorola ROKR jest urządzeniem przełomowym dla rynku telekomunikacyjnego – w nowatorski sposób łączy komunikację z dostępem do rozrywki. Program do zarządzania muzyką pozwala z łatwością zsynchronizować wszystkie swoje playlisty i utwory muzyczne z telefonem – mówi Grzegorz Podgórski, dyrektor ds. rynku telefonów komórkowych w Motorola Polska.

Z chwilą nadejścia połączenia urządzenie automatycznie zatrzymuje odtwarzaną muzykę. Po skończeniu rozmowy możemy dalej słuchać swoich ulubionych utworów. Telefon pozwala zapisać w swojej pamięci do 100 plików muzycznych w większości dostępnych formatów: MP3, MIDI, WAV i AAC. Średni czas przesłania utworu o wielkości 4 MB przy pomocy kabelka wynosi 30 sekund. Pliki zapisywane są na karcie pamięci typu miniSD – TransFlash o pojemności 512 MB. Motorolę ROKR wyposażono w diody pulsujące w rytm odtwarzanej muzyki, dzwonków lub podczas grania w gry. Telefon wyróżnia się wysokiej jakości aparatem cyfrowym VGA z czterokrotnym zoomem oraz możliwością nagrywania, odtwarzania i przesyłania filmów video.

W światowej kampanii reklamowej Motoroli ROKR pojawią się legendarne postaci muzyki rozrywkowej – Madonna, Iggy Pop, Questlove, Common, The Bravery, Michelle Branch, Alanis Morissette, Amerie, Little Richard, Bootsy Collins, Mya oraz Notorious B.I.G.

Od 7 września Motorola ROKR jest komercyjnie dostępna w USA. W Europejskich sieciach będzie oferowana od września stopniowo do końca roku.

Wybrane cechy:

Oprogramowanie iTunes, obsługa plików MP3, MIDI, WAV i AAC;

Bluetooth (klasa 2),

GPRS,

kolorowy wyświetlacz TFT o rozmiarze 176 x 220 pikseli i 262 tysiącach kolorów;

głośniki stereo 3D surround;

aparat cyfrowy VGA z 4 krotnym zoomem, nagrywanie i odtwarzanie filmów video;

graficzna identyfikacja rozmówcy ID;

obsługa poczty w standardzie POP3, IMAP4;

wbudowany zestaw głośnomówiący;

wymiary: 108 x 46 x 20.5 mm; waga: 107 g.

http://www.hellomoto.com

Sylwester KozakMotorola ROKR – telefon z mp3 od Apple

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.