mPunkt kolejnym operatorem wirtualnym

Firma Modex, właściciel sieci mPunkt otrzymała zezwolenie na świadczenie usług jako operator wirtualnej sieci komórkowej (MVNO – Mobile Virtual Network Operator). Modex planuje rozpoczęcie działań związanych ze sprzedażą oferty, po uzgodnieniu warunków współpracy w tym zakresie z operatorem GSM.

Zezwolenie sygnowane przez Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty pozwoli firmie Modex na świadczenie usług w sieci ruchomej (sieci telefonii komórkowej w technologii GSM), we współpracy z innym operatorem ruchomej sieci telefonicznej.

Funkcjonowanie sieci wirtualnej, zgodnie z zezwoleniem uzyskanym przez Modex, nie wymaga posiadania własnej infrastruktury sprzętowej (stacji bazowych, central). “W praktyce oznacza to, że możemy dokonywać hurtowego zakupu minut lub usług u operatora, a następnie oferować je swoim klientom na określonych warunkach. W świadczeniu nowej usługi zamierzamy bazować na ofertach niszowych, które jako dystrybutor Plus GSM potrafimy zaobserwować na rynku” – wyjaśnia Adam Smuk, Dyrektor Marketingu i Produktu w Modexie. “Nasza firma, jako MVNO będzie mogła samodzielnie zajmować się pozyskiwaniem klientów, prowadzeniem własnego marketingu, tworzeniem niezależnych promocji, konstrukcją ofert i cenników dla klienta” – dodaje A. Smuk.

W najbliższym czasie Modex rozpocznie przygotowania do nowej działalności. Według A. Smuka już niedługo firma przystąpi do fazy analizy potrzeb, ustalenia trendów. Podjęte zostaną także prace nad profilowaniem usług i tworzeniem procedur obsługi sprzedażnej i posprzedażnej oraz zabezpieczeniem potrzebnej infrastruktury. Następnie gotowe propozycje usług, zostaną zaprezentowane operatorowi GSM. Po uzgodnieniu warunków współpracy z operatorem GSM, Modex rozpocznie ich sprzedaż.

Po wprowadzeniu nowej usługi, Modex oczekuje mocniejszej eksploracji rynku, przygotowania bogatszej oferty dla klientów oraz zagospodarowania nisz rynkowych.

W Polsce, pomimo, że URTiP wydał już 16 takich zezwoleń, dotychczas żadna z uprawionych firm nie rozpoczęła działalności w tym zakresie.

http://www.mpunkt.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry