MSNBC.com zmienia się w NBCNews.com

Firma Comcast, właściciel amerykańskiej stacji NBC oraz Microsoft zawarły umowę, na mocy której nastąpił wykup pozostałej części popularnej witryny MSNBC.com od giganta oprogramowania. Otworzyło to drogę do przemianowania serwisu na NBCNews.com.

MSNBC.com zmienia się w NBCNews.com 1W 1995 roku NBC Universal we współpracy z Microsoftem stworzył portal informacyjny MSNBC.com oraz telewizję MSNBC. W 10 lat później NBC Universal odkupił zdecydowaną większość udziałów Microsoftu w telewizji. Pozostała jeszcze kwestia portalu informacyjnego. W chwili obecnej plasuje się w pierwszej trójce w rankingu najbardziej popularnych serwisów informacyjnych. Ma 50 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Jest agregatorem treści m.in. z AP, Reuters, i New York Times.

Już dwa lata temu firmy Comcast i Microsoft podejmowały negocjacje mające na celu zmianę nazwy serwisu MSNBC, ale nie przyniosły one oczekiwanych skutków.

Microsoft zdecydował się właśnie sprzedać swoje udziały w MSNBC.com. Dziś pod tym adresem działa strona NBCNews.com, która będzie kontynuowała działalność serwisu informacyjnego. New York Times twierdzi, że cena, za którą firma Comcast i NBC Universal przejęli pełne prawa do witryny MSNBC.com wynosi około 300 mln dolarów.

Witryna MSNBC.com nie przestanie istnieć. Na początku przyszłego roku zostanie ona reaktywowana jako samodzielna strona dla kanału kablowego MSNBC.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry