mytaxi i Hailo łączą siły

Mytaxi i Hailo łączą siły, tworząc firmę z 70 milionami pasażerów i 100 tys. zarejestrowanych kierowców taxi, w ponad 50 miastach na terenie 9 krajów. Nowo utworzona firma będzie działała pod marką mytaxi i do połowy 2017 roku przeprowadzi rebranding Hailo w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii.

mytaxi i HailoObszary geograficzne działania obu firm się uzupełniają. Hailo działa w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii, podczas gdy mytaxi jest dostępne w Austrii, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji.

Nowo utworzona firma będzie działała pod marką mytaxi i do połowy 2017 roku przeprowadzi rebranding Hailo w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii. Andrew Pinnington stanie się dyrektorem generalnym nowej firmy. Niclaus Mewes, założyciel mytaxi, zajmie stanowisko w radzie nadzorczej i obejmie również funkcję dyrektora zarządzającego Daimler Mobility Services GmbH. Tym samym będzie odgrywał główną rolę w integracji i rozwoju strategicznym nowej firmy. Siedziba główna będzie się mieściła w Hamburgu, w Niemczech.

Połączenie mytaxi i Hailo to kolejny strategiczny krok w kierunku objęcia pozycji lidera w zakresie rozwiązań i platform mobilnych. Dzięki oferowaniu mobilności na wyciągnięcie ręki, klienci będą mogli korzystać z różnych jej form, włączając w to przejrzysty sposób zamawiania usług i łatwy system płatności. Ta inwestycja będzie kolejną, po blisko 500 milionach euro zainwestowanych w budowanie platform i usług mobilnych w ciągu ostatnich lat. Jesteśmy przygotowani do podejmowania dalszych strategicznych inwestycji, gdyż stale rozbudowujemy nasz ekosystem usług mobilnych – powiedział Klaus Entenmann, prezes Daimler Financial Services.

Łącząc ze sobą Hailo i mytaxi, stworzyliśmy największą w Europie firmę w branży zamawiania taksówek przez aplikację. Zestawiamy ze sobą światowej klasy technologię, kultową markę, wysoko wykwalifikowany zespół i wsparcie finansowe naszych udziałowców –  powiedział Andrew Pinnington, nowo mianowany dyrektor generalny mytaxi.

Hailo i mytaxi są liderami w obsługiwanych przez siebie krajach. Razem jesteśmy jeszcze silniejsi i nie możemy się doczekać kolejnych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu i mobilności, które pozwolą nam zapewnić atrakcyjne usługi zarówno kierowcom, jak i pasażerom – dodał Niclaus Mewes, założyciel mytaxi.

Ogłoszenie proponowanego połączenia działalności wymaga zgody europejskich organów regulacyjnych. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych tygodni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top