Na czym polega Marketing Automation? Wyjaśniamy!

Marketing Automation nie jest chwilowym trendem, ale przyszłością w świecie marketingu. To potężne narzędzie, które w znaczący sposób ułatwia pracę zespołów oraz pozwala na realizację skutecznych kampanii reklamowych. Czym tak naprawdę jest Marketing Automation i dlaczego warto wdrożyć automatyzację do działań marketingowych?

Na czym polega Marketing Automation? Wyjaśniamy! 1

Co to jest Marketing Automation?

Marketing Automation pozwala na definiowanie reguł automatyzacji, czyli reagować na konkretne zdarzenia na stronie internetowej. Po skonfigurowaniu narzędzia czynności wykonywane są automatycznie, według ustalanego wcześniej scenariusza. Dzięki automatyzacji możemy pozyskiwać informacje na temat użytkowników, monitorować ich działania, zachowania i prowadzić spersonalizowane działania marketingowe.

Marketing Automation nie jest jedynie narzędziem wykorzystywanym przez marketingowców, ale również dział sprzedaży, ułatwiając zamianę pozyskanych leadów w klientów. Umożliwia również szczegółową analizę poszczególnych działań reklamowych i ocenę skuteczności reguł automatyzacji i konkretnych kampanii reklamowych. Dzięki Marketing Automation można wypracować optymalne rozwiązania w celu zwiększenia sprzedaży.

Dlaczego warto automatyzować działania marketingowe?

Narzędzie do automatyzacji marketingu pozwala lepiej poznać odbiorców, segmentować bazę, a następnie realizować kampanie reklamowe oparte o zainteresowania, oczekiwania, potrzeby czy zachowania użytkowników. W tym kontekście niezwykle ważna jest personalizacja przekazów reklamowych – dostosowane treści do odbiorców są o wiele bardziej angażujące i skuteczne.

Dzięki zgromadzonym danym, system może wysyłać do posegmentowanej bazy odbiorców powiadomienia push, newslettery, kierować reklamy Google Ads, śledzić zachowanie użytkowników w mediach społecznościowych, badać zaangażowanie potencjalnych i obecnych klientów.

Odpowiednie treści reklamowe będą docierać do osób najbardziej zainteresowanych – tzw. gorące leady, czyli zaangażowani użytkownicy są szczególnie skłonni do dokonania zakupu w sklepie online. Więcej informacji na temat Marketing Automation można znaleźć na stronie https://push-ad.com/blog/marketing-automation-co-to-jest/.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry