Największa zaleta Internetu

Finisz kampanii parlamentarnej to najważniejsze wydarzenie ubiegłego tygodnia w Internecie. Całe szczęście, że czytasz ten felieton – szybko Cię uświadomimy, że wcale tak nie było. Największą zaletą Internetu jest to, że w każdej chwili możemy zmienić kanał – i to nie jak w przypadku telewizji, ze studia wyborczego na studio wyborcze, ale na coś zupełnie innego.

Najważniejsze wydarzenie ubiegłego tygodnia wydarzyło się offline, ale powstało w Internecie. To bardzo budujące, że istnieje wpływ świata online na świat offline – zwłaszcza w kraju tak bardzo zinternetowanym jak Polska :) Jak na pewno pamiętasz (lub co najmniej kojarzysz), na początku kwietnia Polacy przeżyli tydzień odnowy moralnej związany z odejściem Papieża Jana Pawła II. Na prawie wszystkich portalach otwarte były specjalne strony, gdzie internauci mogli wyrazić swoje uczucia. Onet zebrał wpisy internautów w specjalną Księgę Kondolencyjną – 35 tomów po 900 stron każdy, wykonał 3 egzemplarze i przekazał je abp Dziwiszowi (kiedyś osobisty sekretarz Papieża, teraz metropolita krakowski), Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach i Ośrodkowi Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II. To świadectwo wiary i miłości Polaków do Jana Pawła II posłuży więc nie tylko jako wspaniała pamiątka, ale i jako materiał badawczy oraz wspaniały eksponat muzealny służący podniesieniu na duchu Polaków.

Podniesieni na duchu powinni też być przedsiębiorcy, zwłaszcza ci aspirujący do tego miana. Jeśli jesteś lub chcesz być przedsiębiorcą, to zapewne orientujesz się, ile wymaga to chodzenia i załatwiania miliona papierków. Wiadomo też, że najważniejsze nie jest samo założenie firmy, ale utrzymanie się na rynku – mało klientów, niskie zyski, nie wiadomo jak się obrócić, żeby to zmienić… Dlatego pewną pomocą jest poszerzanie wiedzy. Temu służą recenzje książek o biznesie i marketingu na e-biznes.pl (dokładny link – www.e-biznes.pl/recenzje). Temu służą też bezpłatne internetowe szkolenia dla przedsiębiorców, które znajdziesz pod adresem www.akademia.parp.gov.pl. Dostępne są na razie podstawowe szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej – po co i jak badać rynek, jak przygotować biznesplan, jak starać się o fundusze strukturalne, jak założyć własną firmę, jak poruszać się po programie Microsoft Word 2003. Całkiem to fajna sprawa, a właściciel strony, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, zapowiada nowe szkolenia.

Dalszy ciąg ciekawych rzeczy do zaopatrzenia się. Wiesz, że gdy internauta wejdzie na nową stronę, jego oczy skanują stronę w poszukiwaniu pożądanych informacji. Wiesz również, że zawsze i wszędzie oko spojrzy najpierw na lewy górny róg strony. Ale czy wiesz, na co patrzy potem? Jeśli nie, to na stronie www.janmedia.pl czeka na Ciebie dokument z wynikami poważnych badań na ten temat. Ściągnij (jest w pdfie), przeczytaj i wykorzystaj. Bardzo przydatna rzecz.

Na początku mieliśmy ograniczyć się do krótkiego napomknięcia o jubileuszu WP (10 lat). Cóż, mimo sympatii, WP to nie spektakularny Skype, dlatego info o specjalnej jubileuszowej stronie nie wywarło na nas specjalnego wrażenia. Tymczasem po wejściu na rzeczoną stronę (www.10lat.wp.pl) postanowiliśmy napisać coś więcej. Ano, urzekła nas grafika, a szczególnie miękkie i delikatne kolory w okienkach Księga Gości i Statystyka Dnia. W ogóle cały layout (podobno wcześniej niewykorzystany) jest strasznie sympatyczny i ciepły w odczuciu. Na miejscu WP, dalibyśmy ten layout w normalnym serwisie. Byłoby miło i czytelnie. Być może wkrótce tak się stanie, może strona jubileuszowa to eksperyment marketingowy – jeśli na stronę wejdzie dużo ludków i pozytywnie się o niej wypowiedzą, to WP zmieni wygląd. My weszliśmy i nam się podobało. A Tobie?

Autorzy: Mariusz Ludwiński & Renata Grunert

e-biznes.pl

PS. Za tydzień będzie eksperyment – felieton w formie dialogu. Do przeczytania :)

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top